Torku Jelifest

Yeni genel başkanı kim açıklayacak?

  • Giriş Tarihi: 12.05.2016 10:38
  • Güncelleme Tarihi: 10:47
Yeni genel başkanı kim açıklayacak?

Başbakan Davutoğlu'nun görevi devredeceği isim merak konusu olurken konuyla ilgili parti kaynaklarının, “Partinin geleneği, yeni genel başkanı görevi devreden genel başkanın duyurmasını icap ettirir" dediği öğrenildi...

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevi devredeceği isim konusunda gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelirken, AK Parti’de seri toplantılarla, 20 ay önce Davutoğlu’nungenel başkan seçildiği sürece benzer şekilde milletvekilleri, MKYK üyeleri, il ve belediye başkaları ile kadın ve gençlik kolları yönetimlerinden kapalı zarf içinde eğilim alınması gündemde.

AK Parti Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, “Genel başkan adayının belirlenmesinde temayül zannediyorum, yapılacak. Kolektif akla önem veren anlayışla siyaset yapıyoruz” dedi.

Yeni genel başkanı kamuoyuna kimin duyuracağı da merak konusu oldu. Geçmişte Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığını Tayyip Erdoğan’ın, Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığını o tarihte partinin iki numaralı ismi Mehmet Ali Şahin’in,Davutoğlu’nun genel başkan adaylığını da Erdoğan’ın duyurduğuna dikkat çekildi. Hürriyet’te yer alan habere parti kaynakları, “Partinin geleneği, yeni genel başkanı görevi devreden genel başkanın duyurmasını icap ettirir” dediler.

Bu sürecin, gelecek hafta yapılacak MKYK ya da MYK’da netleşeceği de belirtildi. Yeni genel başkanın büyük olasılıkla 20 Mayıs’ta açıklanması bekleniyor…> Yeni Meram >Politika > Yeni genel başkanı kim açıklayacak?
HABER YORUMLARI