YAZARLAR

İlimiz asayiş ve güvenliğinden sorumlu Emniyet Müdürlüğü makamına yeni atanan ı   İl Emniyet Müdürümüzü geçtiğimiz hafta ortasında Makamında ziyarete gidip, hoş geldin ve başarı  dileklerimizi sunduk

Konya’mızda Türkiye geneli itibariyle asayiş genellikle iyidir ve takdire şayandır. Bir önceki Selef Müdürümüz Hüseyin NAMAL yurt genelinde adeta emniyet birimleri üzerindeki siyasi ve içtimai dalgalanmalar ayyuka çıkarken Konya’mızda bir huzur ve sükunun sürmesini manevi yönü ile Konya’nın Kutsal şehir olmasına bağlanırken Görev alan Emniyet Müdürlerimizin görevlerinde hep adil, etkin, Otoriter olmaları da bir yüce talihlilik olmaktadır.

Yeni Emniyet Müdürümüz öncelikle bizden biri, Toroslar’ın çocuğu olmaktadır. Zira bir kimsenin soyunun bir asalete dayanması övünç ve iftihar vesilesi olmaktadır. Ben Sayın Müdürümüze doğum yerini sorduğumda Alanya derken Torosların çocuğu yürüğüm dediğinde

Hepimiz Yürüğüz Atalarımızın uzantısında KUTALMIŞ OĞLU SÜLEYMAN ŞAH Hazretlerinin mevcudiyetinde bütünleşirken adeta el ele tutunmuş gibi olmaktayız.

Sayın Müdürümüz Mevlüt DEMİR de kendi doğup büyüdüğü topraklarda kutsal bir görev almanın kıvancını duygularına yansıtırken aldığı tahsil ve liyakatlarının bu asil görevin Bayrak yarışını zirvede tutacağı güvencesini altını çizerek vermektedir.

Sayın DEMİR Müdürümüz Konya bölge asayişine Emniyet Genel Müdürlüğü tezgahlarında özenle işlenerek iki yıl Gazi Üniversitesinde Yüksek Lisans, Doktora, İtalya da keza iki yıl Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini alırken ALMANCA, İNGİLİZCE, İTALYANCA ve ARAPCA dillerini de öğrenmekle, bizim müdürümüz Beş dil bilen bir süpermen olma özelliğini Konya Emniyet ve Aşayişine armağan etmiştir. Sayın Müdürümüz DEMİR’e yürek dolusu sevgi ile başarılar dilemekteyiz.

Konya Emniyeti çalışanları Türk Polisinin şefkat kollarını açarak kötülerin ıslah olacaklarını caydırıcılığın en medeni usul ve esasları ile cemiyetin saygınlığını korurken İsalahı mümkün olmayanlardan da keza Cemiyetlerin temizlenip arındırılmasına yüce katkılarda bulunmaktadırlar.

Emniyet teşkilatımızın mesleki sorunlarının ve hele özlük haklarının revize edilerek yeterli hale getirilmesi halinde bu uğurda yerine göre canlarını bile veren Polisimiz her türlü ilgi ve alakaya layıktır demek geliyor içimizden.

          Türk Polisinin siyaset değirmeni dişlileri arasında ezilmesine Demokrasimizin asla ve asla izin vermeyeceği inancımızı korumak isteriz.

          Sayın Müdürümüz DEMİR in Konya Polis teşkilatına Asaletiyle, Kariyeri ile, bilgi birikimi ile en iyi şekilde vaziyet edip Mal ve Can güvenliğimizi garantide görmeyi de beklentilerimizin başında tutmaktayız. Bu vesile ile Sayın Müdürümüz  Mevlüt DEMİR’ e şükranlarımızı sunarken, Polis teşkilatımızın tüm birimlerinde görev yapan mümtaz vatan evlatları Polislerimize yürek dolusu sevgi ile kaza ve belalardan arınmış mutlu gelecek ve yaşama sevinci ile dop dolu günler dileriz..

.         

Etiketler:
> Yeni Meram >Yazarlar > Yeni Emniyet Müdürümüz Beş Dil Bilen Bir Süpermen
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.