YAZARLAR

Geçen yıl görkemli bir açılışla eğitime başlayan Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Malzeme Ve Metalurji Mühendisliği, olmak üzere üç bölüm olarak açıldı,

Bu üç bölümden Makine Mühendisliği bölümüne öğrenci alındı diğer iki bölüme ise Öğretim Kadrosu tamamlanamadığı gerekçesi ile öğrenci alınamadığını önceki haftaki yazımda sizlerle paylaşmıştım. Öğretim kadrosu nasıl temin edilemez onu da anlamış değilim.

Fakülte ve Meslek Yüksek Okulu eğitime başladığı sırada Selçuk Üniversitesi’ne bağlı iken kısa süre önce Yüksek Öğretim Kurumunu YÖK’ün aldığı bir kararla Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne bağlanıverdi.

Bu önemli gelişme ileriki tarihlerde bize ne getirecek bilmiyorum. Ama benim gönlüm Selçuk Üniversitesi bünyesinde kalmaktan yanaydı.

Siyasilerimiz ve İdarecilerimiz bu konuda gerekli çalışmayı ve lobi faaliyetlerini yerine getiremediği gibi çok önemli olan bu konunun akıllarına bile geldiğini de zannetmiyorum.

YENİ BİR DÖNEM

Şüphesiz ki Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi’nde ve Seydişehir Meslek Yüksek Okulu’nda yeni bir dönem başladı.

Yeni dönemi en kısa sürede hak ve çıkarlarımızı gözetecek konuma getirmek hepimizin vazifesi olmalı.

Her ne kadar memleketimizin hak ve çıkarlarını gözetmek için bir araya gelemesekte fakültemize yeni bölümler, Sağlık Bilimleri Fakültesinin açılması ve Meslek Yüksek Okulu’nun daha da geliştirilmesi için hiç vakit kaybetmeden çalışmalara başlamalıyız.

İLK YAPILACAK İŞ

İlk yapacağımız iş Milletvekili Harun Tüfekçi, Kaymakam Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Abdulkadir Çat’ın önderliğinde ve sivil toplum kuruluşlarımızdan oluşturulacak heyetle Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın, Prof. Dr. Birol Akgün, Prof. Dr. Tahir Yüksek ziyaret edilmeli kanaatindeyim.

Böylece kamuoyunun, “Ne zaman sahibimiz oldu ki şimdi olsun” sorusuna muhatap olmaktan biraz olsun kurtulalım.

AHDE VEFA

Daha önce kaleme aldığım birkaç yazımda Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi gibi örnek bir binayı yaparak Seydişehir’e hediye eden Cengiz Holding yönetimine teşekkür ziyareti yapılması gerektiğini dile getirmiştim.

Öncelikli olarak ifade edeyim ki Cengiz Holding yönetiminin böyle bir teşekkür ziyaretine ihtiyacı bile yok, asla önemsemezde. Ancak “Ahde vefası olmayanın dini de olmaz imanı da” Bu ziyaret ahde vefa gösterilmesi için önem taşıyor.

Milletvekili Harun Tüfekçi, Kaymakam Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Abdulkadir Çat’ın önderliğinde ve sivil toplum kuruluşlarımızdan oluşturulacak heyetle en kısa sürede Eti Alüminyum’a teşekkür ziyareti yapılmalı.

Konu açıldığı zaman Seydişehir’e bir çivi çakanı sırtımda taşırım diyeceksiniz ama devasa bir yatırım yapan Cengiz Holding’e bir teşekkürü çok göreceksiniz, en azından böyle bir ifade kullanıp kendinizi küçük duruma düşürmeyin ya da, gereğini yapın.

> Yeni Meram >Yazarlar > Yeni bir Dönem;
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.