Ruşeym Torku

Yemenli Gazetecilerden Konsey’e Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 24.05.2013 17:18
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Yemenli Gazetecilerden Konsey’e Ziyaret

Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün davetlisi olarak Türkiye’de bulunan Yemenli gazeteciler, Konya Basın Konseyi’ni Ziyaret Etti.

Why Note!?

Heyetteki gazetecilere Konya Basın Konseyinin Kuruluşu ve yapısı ve işleyişi hakkında bilgi veren Konya Basın Konseyi Başkanı Ömer Kara, Konya basın kuruluşlarının tamamına yakınını bünyesinde barındıran bir kurum olan konseyin dünyaya yayın yapan Televizyonları ve 20 ye yakın basın kuruluşu ile toplamda 350 üyesi olduğunu ifade etti.

Konya Basın Konseyi Başkanı Ömer Kara “Yemen bizim için tarihi bir geçmişimiz olan önemli bir ülkedir.Biz Türkler olarak 2 devlet 1 millet diyoruz Yemen’e” şeklinde konuştu . Başkan Kara, “Bundan dolayı da Yemen’le ilişkilerimiz önemlidir. Sizlerle işbirliği içerisinde olmak bizi ziyadesiyle memnun eder. Sizleri hoşgörü şehri Konya’mız da ve Basın Konseyi’mizde ağırlamak bizi memnun etmiştir’’ dedi.

Konya Basın Konseyi Başkan Yardımcıları Sabri Altunve Mustafa Tatlısu’nun da hazır bulunduğu, Konya Basın Yayın Enfarmasyon İl Müdürü Tuncay Karabulut eşliğinde Basın Konseyi’ni gezen ve çalışmalar hakkında bilgi alan 12 kişilik Yemen gazeteciler heyeti Konya’da olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.

Konseyin diğer ziyaretçilerinden biri olan Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan ile de bol bol fotoğraf çektiren Yemenli gazeteci heyeti kendisinden Yemen Türküsünü de dinleyerek güzel dakikalar geçirdiler.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Yemenli Gazetecilerden Konsey’e Ziyaret
HABER YORUMLARI