Torku Jelifest

Yaşar Kemal’in son sağlık durumu, doktoru açıkladı

  • Giriş Tarihi: 14.01.2015 18:03
  • Güncelleme Tarihi: 12:47
Yaşar Kemal’in son sağlık durumu, doktoru açıkladı

“Genel durumu kontrol altında. Uygun ilaç ve destek tedavileri yapılıyor. Herhangi bir olumsuzluğa gidiş söz konusu değil.

Mutlu Akü

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, yazar Yaşar Kemal’in genel durumunun kontrol altında olduğunu belirterek, “Uygun ilaç ve destek tedavileri yapılıyor. Herhangi bir olumsuzluğa gidiş söz konusu değil. Bundan sonraki süreçte de aynı seyrin devam ederek, giderek iyileşme belirtilerinin ortaya çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Karan, Yaşar Kemal’in sağlık durumuna ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, yazarın dün hastanenin yoğun bakım ünitesine alınarak tedavisine başlandığını anımsattı.

Yaşar Kemal’in şu anki sağlık durumunun dün itibarıyla olan gelişmelerle birlikte stabil durumda olduğunu belirten Karan, şunları kaydetti:

“Genel durumu kontrol altında. Uygun ilaç ve destek tedavileri yapılıyor. Herhangi bir olumsuzluğa gidiş söz konusu değil. Bundan sonraki süreçte de aynı seyrin devam ederek, giderek iyileşme belirtilerinin ortaya çıkmasını bekliyoruz. Bildiğiniz gibi akciğer enfeksiyonu ve kalp ritim bozukluğu sebebiyle yoğun bakım biriminde tedaviye alınmıştı. ‘Ne kadar daha yoğun bakım biriminde tedavisine devam edilecek?’ soruları gelmişti. Bu konuyu şu anda öngörmemiz mümkün değil. Ancak durumunda bir bozulma olmaması, seyrinin giderek daha iyiye evrilmesi beklentilerimize sebep oluyor. Bu konuda umutluyuz.”

Karan, hastanenin tüm uzman ekiplerinin Yaşar Kemal ile yakından ilgilendiklerini vurgulayarak, kısa zamanda daha iyi haberler vermeyi umut ettiklerini aktardı.

Yaşar Kemal’in ailesinin durumun son derece bilincinde olduğunu ve işbirliği içerisinde tedavinin devam ettiğini söyleyen Karan, “Günlük olarak, yazılı olarak tüm bilgileri size sunacağız. Kısa zamanda şifaya kavuşmasını diliyorum” dedi.> Yeni Meram >Güncel > Yaşar Kemal’in son sağlık durumu, doktoru açıkladı
HABER YORUMLARI