Torku Jelifest

Yargıtay o kararı bozdu 15 yıl hapis istedi!

  • Giriş Tarihi: 13.09.2018 16:03
  • Güncelleme Tarihi: 16:06
Yargıtay o kararı bozdu 15 yıl hapis istedi!

Yargıtay, minibüsüne binen 17 yaşındaki kız çocuğunu her zaman indiği yerde değil başka bir yere götürüp zorla öpmeye çalışan, ellerini tutup koltuğa yatırmak isteyen şoförle ilgili 'cinsel taciz' kararını bozdu. Yargıtay, 'cinsel istismar kararı' verdi.

Mutlu Akü

Yargıtay, minibüsüne binen 17 yaşındaki kız çocuğunu her zaman indiği yerde değil başka bir yere götürüp zorla öpmeye çalışan, ellerini tutup koltuğa yatırmak isteyen şoförle ilgili ‘cinsel taciz’ kararını bozdu. Yargıtay, ‘cinsel istismar kararı’ verdi.

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde hunharca cinayete kurban giden 20 yaşındaki Özgecan Aslan, bindiği minibüsün şoförü tarafından öldürülmüştü. Yürekleri dağlayan cinayet günlerce konuşuldu. Yargıtay, Özgecan’ın başına gelenleri unutmadı. Minibüsüne binen 17 yaşındaki genç kızı, her zaman indiği yerde değil başka bir yere götürüp zorla öpmeye çalışan, ellerini tutup koltuğa yatırmak isteyen şoförle ilgili kararı bozdu.

YEREL MAHKEME ‘CİNSEL TACİZ’ KARARI VERDİ
Bakırköy 13. Asliye Ceza Mahkemesi, genç kızı ıssız bir yere götürüp elini tutan ve koltuğa yatırıp zora öpmeye kalkan İ. Bıyık’ı, Türk Ceza Kanunu’nun 105. maddesinde yer alan “cinsel taciz” suçunu işlediği iddiasıyla adli para cezasına çarptırıldı. 17 yaşında bir genç kızı kullandığı servis minibüsüyle ıssız bir yere götürüp kapıyı kapatan, kızı koltuğa yatırıp zorla öpmeye çalışan 43 yaşındaki bir zanlı, sadece 2 bin 240 lira adli para cezasına mahkum edilerek serbest bırakıldı.

YARGITAY KARARI BOZDU
Yargıtay, genç kızın 18 yaşından küçük olduğunu ve bu nedenle ‘Çocuğu cinsel yönden istismar’ suçundan yargılanması gereken sanık hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması gereken sanığın adli para cezasıyla cezalandırılmasına dair kararı bozdu.

OLAY İSTANBUL’DA MEYDANA GELDİ
İstanbul Bakırköy’de yaşayan 43 yaşındaki servis şoförü İ. Bıyık, iş çıkışı servise binen 17 yaşındaki K.M.’yi her zaman indiği yerde bırakmayıp, güzergah değiştirerek ıssız bir yere götürdü. K.M. buna itiraz edip minibüsten ineceği sırada İ. Bıyık buna engel oldu. Genç kıza birlikte gezme teklifinde bulundu. Servis şoförünün teklifini K.M. reddetti. Bunun üzerine İ. Bıyık arka koltuğa geçerek genç kızın ellerini tutup koltuğa yatırdı. 17 yaşındaki genç kızı zorla öpmeye çalışan İ. Bıyık, genç kızın direnmesi üzerine eyleminden vazgeçti.> Yeni Meram >Güncel > Yargıtay o kararı bozdu 15 yıl hapis istedi!
HABER YORUMLARI