Ruşeym Torku

Yargıtay Başkanından’rahip Brunson’ açıklaması

  • Giriş Tarihi: 3.09.2018 11:42
  • Güncelleme Tarihi: 11:43
Yargıtay Başkanından’rahip Brunson’ açıklaması

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'ten rahip Brunson'ın yargılanmasıyla ilgili olarak son dakika açıklamalar geldi. Cirit, 'Bir yabancı devlet vatandaşının tutuklanması ve yargılanmasına ilişkin kararları verecek tek ve mutlak güç, bağımsız ve tarafsız mahkemelerdir' dedi.

Why Note!?

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’ten rahip Brunson’ın yargılanmasıyla ilgili olarak son dakika açıklamalar geldi. Cirit, ‘Bir yabancı devlet vatandaşının tutuklanması ve yargılanmasına ilişkin kararları verecek tek ve mutlak güç, bağımsız ve tarafsız mahkemelerdir’ dedi.

Yeni adli yıl açılışı programında Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’ten çok önemli açıklamalar geldi. Cirit, isim vermeden rahip Brunson’ın yargılanması sürecine ilişkin de konuştu.

Cirit’in açıklamaları:
“Bir yabancı devlet vatandaşının tutuklanması ve yargılanmasına ilişkin kararları verecek tek ve mutlak güç, bağımsız ve tarafsız mahkemelerdir.Demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti ideallerini yaşatma ve yüceltme iddiasını taşıyan yabancı devletlerin, öncelikle uluslararası hukukça korunan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin egemenliğine saygı duyması gerekir.> Yeni Meram >Güncel > Yargıtay Başkanından’rahip Brunson’ açıklaması
HABER YORUMLARI