kapat
Ruşeym Torku

Yardım konvoyu Konya’ya geldi

  • Giriş Tarihi: 8.04.2013 9:03
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Yardım konvoyu Konya’ya geldi

İngiltere’den Suriye’ye giden 28 ambulanstan oluşan ‘2. Suriye Tıbbi Yardım Konvoyu’ Konya’ya ulaştı.

Tıbbi cihaz, ilaç ve medikal malzemeleri götüren aktivistlerin oluşturduğu yardım konvoyu Konya’daki molasının ardından Adana’ya hareket etti.
Merkezi İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan iyilik hareketi öncülüğünde Suriye için toplanan 28 ambulans ve 82 kişiden oluşan aktivistlerin yer aldığı “2. Suriye Tıbbi Yardım Konvoyu” 5 Nisan 2013 tarihinde İpsala Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptı. İstanbul’daki mola verdikten yoluna devam eden konvoy Sakarya ve Ankara’dan sonra Konya’ya ulaştı. Mola veren aktivistler, ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra kent merkezinde tur atıp Adana’ya hareket etti. Yardım konvoyu Adana’dan sonra Hatay’ın Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan Suriye’ye giriş yapacak.
“SURİYE YAŞANMAZ HALE GELDİ”
Konvoyla ilgili bilgi veren Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Şükrü Can, “Suriye’de yaşanan trajik olaylar, katliamlar, Esad’ın zulmü Suriye’yi yaşanmaz hale getirdi. Okulların, hastanelerin, üniversitelerin, ekmek kuyruğundaki insanların katliamlara maruz kaldığı bir Suriye’den bahsediyoruz. Tabi ki Yardımeli Derneğimiz ilk başından beri bu insani yardım organizasyonu Suriye’nin içerisinde, Hatay ve sınır bölgelerinde, Ürdün’deki, Lübnan’daki mülteci kardeşlerimize ulaşıyoruz. Suriye’deki yaşanan bu katliamlara ulaştırılan insani yardımların ehemmiyeti tartışılmaz önemli. Çünkü yüz binlerce insan şu anda hem Suriye’de, hem de Suriye’nin dışarısında mülteci, muhacir konumunda. Çok zor şartlar altında acil ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanarak hayatlarını sürdürmekte” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Yardım konvoyu Konya’ya geldi
HABER YORUMLARI