Torku Jelifest

Yanan evden atlayan kişi yoğun bakımda

  • Giriş Tarihi: 2.01.2015 14:50
  • Güncelleme Tarihi: 14:50
Yanan evden atlayan kişi yoğun bakımda

Gaziantep’te yanmakta olan 4. kattaki evinden atlayan vatandaş, yoğun bakıma alındı.

Mutlu Akü

Dün akşam saatlerinde Yeditepe Mahallesi’nde çıkan yangında, yanmak üzere olan Yılmaz Y. kendini 4. kattan aşağı attı. Yangını gören ve Yılmaz Y.’nin aşağıya atlamasına şahit olan esnaf Salih Sönmez, “Biz burada çalışıyorduk. Müşterimiz ev yanıyor dedi. Biz ilk önce inanmadık ama daha sonra dışarıya çıktığımızda dairenin yandığını gördük. Biri elinde telefonla balkonda geziyordu. 5-10 dakika geçtikten sonra itfaiye geldi. Alevler iyice her yanı sardı. Sonra itfaiye su falan tuttu. Adam son çare olarak kendini aşağı attı. Halının üstüne düştü” dedi.

Yılmaz Y. atladığı sırada aşağıda halı tutanlardan Erkan Tüzel, “4 dakika içeride yandı. Saçı uzundu, saçını tutup arkasını korumaya çalıştı. İtfaiye almaya gitti ama alamadan geldi. İtfaiyeci de korktu gidemedi. Biz alttan halıyı tuttuk, atla, atla dedik o da direkt halının üstüne atladı” diyerek olay anında yaşananları anlattı.
Yangın çıkan evin altında emlakçılık yapan Fikret Özberk ise “Gece burada, en üst katta yangın çıktı. Halıyı açtılar ve şahıs kendini aşağıya attı. Duyduğumuza göre de beli kırılmış. Ambulans, itfaiye falan gelmişti. Sonra da şahıs kendini aşağı bırakmak zorunda kaldı” dedi.

Fırında çalışan Erhan Erkan da, “Yangın dün akşam saatlerinde oldu. Bir kişi balkonda duruyordu. Yangını gördük, buradan baktık. İtfaiyeyi aradık ve gelmesini bekledik. Birdenbire tutuşunca itfaiyeciler geldi. Ondan sonra da atladığını gördük. Kendisi atladı” şeklinde konuştu.
Yılmaz Y.’nin atladıktan sonra Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldığı ve beyin kanaması geçirdiği şüphesiyle yoğun bakıma alındığı öğrenildi.> Yeni Meram >Türkiye > Yanan evden atlayan kişi yoğun bakımda
HABER YORUMLARI