YAZARLAR

***

“BÜYÜK adam büyük olduğunu; fakat büyüklüğünün de küçüklük olduğunu bilir.”

***

SP TUZAĞA DÜŞTÜ…

Meclisteki sayıları: AKP 326, CHP 135, MHP 52, BDP ve Bağımsızlar 36… Toplam: 549.

4+4+4’e Evet: AKP 292. Kabul 292… Ret: CHP 88, MHP’liler 1’i dışında oylamaya katılmadı, o 1 milletvekili ise çekimser kaldı.

Merak ediyor insanlar: AKP’nin 34, CHP’nin 47’si neredeydi?

Garantisi var: Ya hastaydı, ya ustaydı, ya memleketindeydi ya da ülke dışındaydı veya en azından daha önemli işleri vardı!..

Bu arada Konya Üniversitesi’nin adı Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak resmen değiştirildi. “İtiraz olmasın” diye de ustaca bir manevrayla araya Bülent Ecevit Üniversitesi sıkıştırıldı.

MHP milletvekili Mustafa Kalaycı diyor ki: “Konyalılara söz hakkı tanınmadı.”

Peki, Necmettin Erbakan için imza atan 11 AKP milletvekili Konyalı değil miydi?. Vekillerimiz olduklarına göre “Evet” diyerek isteklerimizi yerine getirmediler mi!

“Ben yaptım oldu”lara da alıştık. Alıştık da… Üniversite adının değiştirilmesi nedeniyle tuzağa düşen SP’nin Konya oylarının yarısı AKP’ye kaydı!

Bekleyin, genel seçimlerde göreceksiniz.

***

İKİ YÜZLÜLÜK…

Bir dönem hep aynı şeyi söylerlerdi:

“Televizyonlu evde iman olmaz. Televizyon girer, iman çıkar.”
Oysa 1990’lı yıllardan başlayın, izlenme rekorları kıran büyük TV’lerin ekranları dansözlerin oynaştığı platformlara dönüşmedi mi,inkar edebilir misiniz?
1980’li yıllarda TıRT’nin düzeyli yayınları ile evden kaçan iman olgusu, 90’lı yıllarda dansözlere rağmen evde nasıl izlenebildi?. Yalan ise “yalan” deyin.

Yüce dinimiz İslam, bazıları için ihtiyaçtan yeni bir vahiy gelmiş gibi yeniden düzenlendi. Televizyonunuz ve bankanız yok iken ikisi de küfür, var iken ikisi de mübah sayılmadı mı? “Yalan mı?”
Bunlar, İslam’ı kendi çıkarlarına göre yorumlayanlar değişiklikler yaparlar ve dinimizi kılıfına uydururlar! Onlardan samimi Müslüman yoktur! “Niyet hayır, akıbet hayır” derler ve yanlışlarını güya ulvi niyetleriyle açıklarlar. Aslında bunların tamamına yakını abdest alıp namaz kılarlar. Oruçlarında hileleri yoktur. İçki de içmezler. Kadınlara düşkünlükleri fazladır ancak onu da uluorta yapmazlar.

İş paraya-pula geldi mi, kendi yazdıkları ihmihal kitaplarına bile meydan okurlar. Bu tür avanaklar, avanta gördüler mi İslam’ı kendilerine uydururlar!
Onlar abdestli namazlıdırlar fakat, zekat için verilenleri bile ceplerine atmaktan utanmazlar. Yine onlara göre İslam’da en önemli nokta “Cihad” olayıdır ve kendileri cihadın akıncılarıdır. Bu nedenle her şeyi güya İslam adına yaptıklarına ve İslam’ı sadece kendi kişiliklerinde taşıdıklarına inanırlar.
Devlet soygunlarında ölçü farklıdır. Bu soygunculara göre Türkiye, İslam değil kafir devlettir, dolayısıyla devletten çalmanın sevabı vardır!

Ünlü bir yazarımız anlatıyor:

“Üniversite öğrenciliğim döneminde ………. militanı olan bir sınıf arkadaşımla okul dönüşünde kaytarma imkanı varken, belediye otobüsüne ısrarla bilet vermeye çalışmama o arkadaşın, ‘Kafir devlete para vermek için ne çırpınıyorsun. O çırpınışın cehennemde azabı vardır’ sözü hala kulaklarımdadır. Bu anlayış belediye otobüsüne biletsiz binmeyi bile din uğruna savaş gören anlayıştır.

İçlerinde, “Cami hocaları devletten maaş alıyor. Arkalarında namaz kılınmaz” deyip kılmayan yobazlar da vardır. “Yalan mı?”
Çevrenizdeki, namazında abdestinde olan ama “Men Dakka dukka edilen” milyonluk servetleri dillere destan olanları görmüyor musunuz? “Yalan mı?”
“Nasıl olur?”
diye sormayın, oluyor.

Her şey gözümüzün önünde oluyor.
İslam’ın kullanılması iki şekilde olur:
İlki maddi çıkar için kullanılır, ikincisi siyasi çıkara alet edilir. Ülkemizde ne yazık ki, ikisi de oluyor. Hem de çok üst düzeylerde oluyor. Bu kesime, günümüzün Başbakan Yardımcısı sayın Bülent Arınç’ın, “Ölüm var ölüm” uyarısını hatırlatıyoruz.

Merakımız şu: Bunlar dünyada kılıflar uydururlar da, öbür dünyada ne yaparlar acaba?..
Balığı tamam da, Haliği kandırabilirler mi?

> Yeni Meram >Yazarlar > ‘Yalan’ deyin!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.