Ruşeym Torku

Yabancı Öğrencilerin Konya’da Fidanı Oldu

  • Giriş Tarihi: 26.03.2014 17:12
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
Yabancı Öğrencilerin Konya’da Fidanı Oldu

Erasmus Programı kapsamında Selçuk Üniversitesi bünyesinde eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler, Alaeddin Keykubat Kampüsü’nde bulunan Erasmus Evi Ormanlığı’na fidan dikimi gerçekleştirdi.

Why Note!?

Erasmus Student Network Programı kapsamında bu yıl başlayan ve yılda 2 dönem gerçekleştirilmesi planlanan etkinliğe katılan Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan da, öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Fidan dikim töreninde konuşan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Üniversite olarak ağaçlandırmaya ayrı bir önem veriyoruz. 14.5 milyon metrekarelik Alaeddin Keykubat Kampüsümüzün bugünkü görünümünden daha yeşil hale gelmesi için farklı noktalarda ağaçlandırma çalışmaları yapıyoruz. Bugün burada bizimle olan ve doğayı önemseyen, bunun bilincinde olan öğrenci arkadaşlarımı kutluyorum. Üniversitemize farklı ülkelerden eğitim görmeye gelen arkadaşlarımıza doğaya gösterdikleri saygı ve duyarlılık nedeniyle teşekkür ediyorum. Misafir öğrencilerimizin Selçuk Üniversitesi bünyesinde artık birer ağaçları olması son derece anlamlı” dedi. Öğrencilerle birlikte fidan diken Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, daha sonra öğrencilere gerçekleştirilen etkinliğe katkılarından dolayı teşekkür sertifikası verdi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Yabancı Öğrencilerin Konya’da Fidanı Oldu
HABER YORUMLARI