YAZARLAR

Geçtiğimiz hafta Dünya siyasi atmosferi bir Wikileaks olayı ile çalkalandı. Bu öylesi bir çalkalanma ki adeta 9 şiddetindeki deniz içi depreminin yarattığı Tusinami den daha şiddetli idi. Bir İsrail dışında tüm Dünya devletleri ve hükümetleri başkanlarına olduğu kadar dalga, dalga ünlülerin boynuna da hal,hal çemberi gibi geçti.

Ülkemiz Devlet ve hükümeti ile ünlülerini de etki altına alan bu WIKILEAKS afeti ön planda Hükümetimizin başkanı sayın Erdoğan’ı etkilemişti ki muhalefetin eleştiri oklarına adeta uçaksavar topları ile karşılık verdi. Sayın Başbakan öncelikle kucaklarındaki taşları atsınlar görürüz ve hakkımızı ararız cevabı ile en medeni çıkışı yaparken, daha taşların sadece cüzi bir bölümünü görür görmez feveran edip cevaplama yaparken galeyana geldiğini keşke anlasaydı.

Sayın Başbakanımız Erdoğan, Meyveli ağaç taşlanır gerçeğini bilerek yolunu çizmekle en doğru yolu bulacağı gerçeğini de bilmesi gerek.

Türkiye Cumhuriyeti Dış Politikasında, genelde dik başlı ve onurlu bir politika izlendiği gerçeği aklıselimin gözleri önündedir. Hemşeri’miz Dış İşleri Bakanı Davutoğlu Sayın Başbakandan daha ağır bir ithamı tanımlamasını almış ve fakat şimdilik bu ithamı sükunetle karşılamayı yeğlerken akıllı politikacı olduğunu kanıtlamış, Korkulacak adam suçlamasını da, düşmanımızın bizden ne denli korktuğunun kanıtı olduğunu göstermiştir.

Şu hale bakınız ki sadece insani değerler ile yakın komşularımız Araplar la değil Müslüman olmayan Ermeniler, Yunan ve Bulgarlarla olan ilişkilerimizdeki siyasi iyileşmeler göz ardı edilip, Araplarla olan dostluğumuzun Türkiye’nin Doğuya Eksen kayması şeklinde ifade edilmesi ciddi bir hazımsızlığın ta kendisidir.

Sayın Başbakan’ın sadece doğruları dış politikada ve bilhassa İsrail ile ilişkilerde dile getirmesi şu densiz Belçika’ lı Jan Peter Peumans ın Dünya yüzünde en iğrenç halk olarak hangi milleti tanıdığı sorulduğunda, Flaman Parlamentosu başkanı da olan bu iğrenç insanın Türkler dediği de geçtiğimiz hafta Ulusal Basınımıza perde, perde yansıdığında, yanılıyorsun İsrail demen lazım diye hatırlatıldığında cevabını verirken korkaklığını ve adiliğini iğrençliğini de ifade ettiğinden bihaberdi.

İç Politikamızda asla medeni bir davranış olarak kabulü mümkün olmayan ve dozu küfürleşme derecesine varıp dayanan her kötü davranış ülkemizdeki birlik ve dirlik olgusunda derin yaralar açarak yıpratmaktadır. Politik hayatımızın geleceğine de çok kötü örnek olan küfürleşmeleri yapacak yerde, adeta bir bütün ve dev gibi yaratıcı ve yerine göre de ezici varlığımızı en hassas dengeler üzerine inşa ederek açık ve gizli düşmanlarımıza göstermemiz gerek.

Şimdi buyurmak kolay yapmak zor savu gelirse, Ulu Önder ATATÜRK ün koş koca bir Kurtuluş savaşının verilişi sırasında ve sonrasında dahili ve harici düşmanlarına asla ve asla küfürle hitap etmemiş Aklın mantığın ön gördüğü tüm vecibeleri yine akıl ve mantıkla işletip yoktan bir ülke ve Ulus yaratmıştır.

İşin İslami ve manevi yönüne baktığımızda Sevgili Peygamberimizin de keza evrensel bir dini dünyaya 23 sene gibi bir kısa zaman diliminde yayarken keza müşriklere hiçbir zaman küfür ve garazla yaklaşmamış, insanlığın tarihine örnek bir insan olmanın modelini çizmiştir,

Tüm müşkülleri yenmenin başında medeni ve çağdaş olmanın terbiye kuralları ile örtüşerek yol alınması insan olmanın başlıca gereğidir.

Dış Politikadaki geneldeki başarımızı iç politikada da göstermemizin ne denli önemli olduğunu Ulusal birliğimize hitap eden Ulusal Basınımızdaki bölünüp parçalanma da görüyoruz ve buna sebebiyet verenlerin kimler olduğu ortadadır. İktidarı da Muhalefeti de malum vaziyetten kendine ders çıkarmalıdır der, Mutlu yarınlar Ülkemiz ve Ulusumuzun olsun dileriz…

> Yeni Meram >Yazarlar > WIKILEAKS BAŞBAKANIN DOĞRULARI EĞRİLERİ !!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.