Torku Jelifest

Whatsapp’ta fotoğraflar neden gitmiyor?

  • Giriş Tarihi: 3.07.2019 18:27
  • Güncelleme Tarihi: 18:28
Whatsapp’ta fotoğraflar neden gitmiyor?

Avrupa'nın bazı bölgeleri ve ABD’nin bazı eyaletlerindeki kullanıcıları etkiliyor. Whatsapp'ın çökmesi üzerine kullanıcılar, "Whatsapp çöktü mü? Neden Whatsapp'ta fotoğraf ve resim gitmiyor!" gibi soruların cevabını araştırırken, sosyal medyada da konu ile ilgili birçok paylaşım yapıldı. Peki, Whatsapp görüntü ve fotoğraf indirme işlemi başarısız uyarısının sebebi ne?

Mutlu Akü

Sosyal medya devlerinden son dakika haberleri peş peşe geliyor. WhatsApp, bazı mesajlar gönderemeyen kullanıcıların şikayetlerine göre çökmüş durumda. Metin mesajları çalışıyor gibi gözükse de, çeşitli kullanıcı şikayetlerine göre fotoğraflar, videolar ve sesli mesajlar gönderilemiyor. Fotoğrafı indirmek yerine yerine, kullanıcılar sadece “indirme başarısız” mesajını görüyor ve içerik gelmiyor. Aynı hata mesajı, kullanıcıların fotoğrafın tekrar gönderilmesini istemelerini tavsiye ediyor. Ancak bunu yapmak işe yaramıyor ve görüntüler Whatsapp üzerinden gitmiyor.

WHATSAPP GÖRÜNTÜ İNDİRME BAŞARISIZ SORUNU

Peki, Whatsapp neden çöktü? 

Kullanıcılar, Facebook, Instagram ve WhatsApp’taki karşılaşılan geniş çaplı erişim şikayetlerini bir diğer sosyal ağ Twitter üzerinden yaptıkları paylaşımlarla dile getirirken, yaşanan sorun sosyal ağlar başta olmak üzere internet sitelerindeki erişim sıkıntılarını gerçek zamanlı olarak takip eden Downdetector.com’a da yansıdı.

Kesinti nedeni belirsizliğini koruyor olsa da, Instagram ile ilgili sorun bildirenlerin% 82’si, sorunun Haber Bülteni’nde, web sitesinde% 11 ve oturumda % 6 olduğunu söyledi.

RESMİ BİR AÇIKLAMA YAPILMADI

Üç platformun da sahibi olan Facebook henüz bu konuda açıklama yapmadı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Teknoloji > Whatsapp’ta fotoğraflar neden gitmiyor?
HABER YORUMLARI