Torku Jelifest

Whatsapp kullananlar dikkat! Bunu sakın yapmayın

  • Giriş Tarihi: 23.12.2018 12:58
  • Güncelleme Tarihi: 13:34
Whatsapp kullananlar dikkat! Bunu sakın yapmayın

Mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ta tehlike gün geçtikçe artıyor. Daha önce Rusya, Pakistan, Afganistan gibi ülkelerde yayılmaya başlayan Muddy Water operasyonu Türkiye'ye sıçradı. Uzmanlar Whatsapp konusunda uyarıyor 'Sakın bunu yapmayın!' İşte Whatsapp'ın yeni tehlikesi.

Mutlu Akü

Whatsapp’ta tehlike gün geçtikçe artıyor. Daha önce Rusya, Pakistan, Afganistan gibi ülkelerde yayılmaya başlayan Muddy Water operasyonu Türkiye’ye sıçradı. Uzmanlar Whatsapp konusunda uyarıyor ‘Sakın bunu yapmayın!’

Avusturya, Afganistan, Pakistan, Rusya derken Türkiye tehlike altına girdi! İşte Whatsapp’tan gelen o tehlike…

SON KURBAN TÜRKİYE

Haritada gösterilen ülkelerden en son kurban Türkiye oldu; Whatsapp’ta hızla yayılan tehlikeyi uzmanlar ortaya çıkardı.

2017 yılında keşfedilen ve nispeten yeni bir tehdit olan ve özellikle Whatsapp üzerinden yayılan Muddy Water, ilk olarak Irak ve Suudi Arabistan’daki kamu kurumlarına saldırırken tespit edilmişti.Güvenlik uzmanları bu yılın başlarında tehdidin çok daha geniş bir coğrafyayı hedef alan oltalama mesajlarıyla yayılmaya çalıştığını keşfetti ve yılın son günlerinde yeniden ‘hortladı’.

Oltalama mesajlarının içeriği özellikle kamu ve askeri kurumların, telekom şirketlerinin ve eğitim kurumlarının hedeflendiğini gösteriyor.

Söz konusu e-posta mesajları MS Office 97-2003 dosyalarını ekinde barındırıyor ve kullanıcıları makroları aktif hale getirmeye zorluyor. Hemen arkasından bulaşma gerçekleşiyor.(Takvim)> Yeni Meram >Teknoloji > Whatsapp kullananlar dikkat! Bunu sakın yapmayın
HABER YORUMLARI