Torku Jelifest

WhatsApp hakkında bilmeniz gereken ipuçları

  • Giriş Tarihi: 10.06.2015 3:40
  • Güncelleme Tarihi: 3:40
WhatsApp hakkında bilmeniz gereken ipuçları

Dünyanın en popüler çevrimiçi mesajlaşma ağı olan ve 800 milyondan fazla aktif kullanıcının kullandığı WhatsApp'tan kullanımınızı kolaylaştıracak ipuçları

Mutlu Akü

Dünya genelinde 800 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan WhatsApp, çevrimiçi mesajlaşma uygulamaları arasında en üst sırada yer alıyor. Whatsapp sesli arama özelliği ile de rakiplerine fark atmış gözüküyor. Bizlerde sizler için WhatsApp’ın kullanımını daha elverişli bir konuma getirmek ve Whatsapp hakkında ipuçlarını sizler ile paylaşıyoruz.

Whatsapp Web

WhatsApp Web cep telefonunuzdaki WhatsApp’ı bilgisayarınız üzerinden kullanabileceğiniz sitedir. WhatsApp web adresine erişmek için bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresinize girin, telefonunuzdan WhatsApp uygulamanızı açın.

Android, Nokia S60 ve Windows Telefonda: Menu > WhatsApp Web’e gidin
iPhone’da:Ayarlar > WhatsApp Web’e gidin.
BlackBerry’de: Sohbetler > Menu > WhatsApp Web’e gidin.
BlackBerry 10’de: Ekranı yukarıdan aşağıya çekin > WhatsApp Web’e gidin.
Nokia S40’da: Ekranı aşağıdan yukarıya doğru çekin > WhatsApp Web’ e gidin.
Telefondan gelen, bilgisayarınızın ekranındaki QR kodunu tarayın.

Yukarıda telefon modelinize göre QR kodunu tarattıktan sonra telefonunuzda bulunan WhatsApp bilgisayarınız üzerinde görülebilir ve tüm işlemleri bilgisayarınızdan WhatApp Web üzerinden yapabilirsiniz. İşlemleri tamamlamanız ardından çıkış yapabilir ve WhatsApp Web oturumunuzu sonlandırabilirsiniz.

 

WhatsApp’da silinen mesajlarınız nasıl geri alınır?

Android
WhatsApp her sabah otomatik olarak sohbetlerinizi yedekler.
Geri yüklemeyi denemek için WhatsApp’ı silip yeniden yükleyin.
Mesaj geçmişinizi yüklemeniz için sorulduğunda Geri Yükle’ye tıklayın.
Silinen sohbetleriniz artık WhatsApp‘ta görünecektir.

iPhone
WhatsApp konuşma geçmişinizi saklamadığımızdan, ne yazık ki silinmiş sohbetlerinizi geri getiremiyoruz. WhatsApp’ın 2.10.1 ve üstü sürümlerinde, sohbet geçmişinizi yedekleyip geri yüklemek için iCloud yedekleme özelliğimizi kullanabilirsiniz.

 

WhatsApp Üzerinden telefon görüşmesi nasıl yapılır ?

WhatsApp Araması ile, arkadaşınız başka bir ülkede olsa bile WhatsApp üzerinden onu ücretsiz arayabilirsiniz. Şu anda, WhatsApp Araması Android, iPhone ve Blackbery 10 için mümkündür. WhatsApp Araması, telefonunuzun konuşma paketindeki dakikalarınız yerine İnternet bağlantınız üzerinden çalışmaktadır. Operatörünüz tarafından veri ücreti uygulanabilir.
WhatsApp ücretli midir?
Tüm telefonlar için, WhatsApp’ı indirmek ve bir yıl denemek ücretsizdir. Bu süreden sonra WhatsApp aboneliğiniz yılda $0.99 USD’dir.> Yeni Meram >Teknoloji > WhatsApp hakkında bilmeniz gereken ipuçları
HABER YORUMLARI