Torku Jelifest

Vodafone’dan ‘hotspot’ açıklaması: Herhangi bir ücret talep edilmeyecek

  • Giriş Tarihi: 25.12.2018 11:00
  • Güncelleme Tarihi: 12:24
Vodafone’dan ‘hotspot’ açıklaması: Herhangi bir ücret talep edilmeyecek

Dün Turkcell'den yapılan, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılardan aylık 9 TL ücret alınacağına ilişkin açıklama gündem yaratırken, bugün Vodafone da konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulundu. Vodafone, kullanıcılarından veri paylaşımı için herhangi bir ücret talep etmeyeceğini belirtti.

Mutlu Akü

Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılardan ücret talep edilmediği açıklamasında bulundu.

Vodafone açıklamasında, “Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılarından ücret talep etmiyor.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Vodafone kullanıcılarının herhangi bir ek ödeme yapmaksızın hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan ‘kişisel erişim noktası’ özelliğini kullanmaya devam ettiği bildirildi.

TURKCELL 9 TL ÜCRET ALACAĞINI AÇIKLAMIŞTI
Turkcell’den konuyla ilgili olarak abonelerine gönderilen mesajla ortaya çıkan bu gelişmeye göre iOS veya Android telefonlardaki hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan ‘kişisel erişim noktası’ özelliği kullananlar artık ek ücret ödeyecek. İlgili mesaja göre uygulama 15 Ocak’ta başlayacak.> Yeni Meram >Teknoloji > Vodafone’dan ‘hotspot’ açıklaması: Herhangi bir ücret talep edilmeyecek
HABER YORUMLARI