kapat
Torku Limonata

Vicdansızlar kabusu oldu

  • Giriş Tarihi: 11.01.2017 13:14
  • Güncelleme Tarihi: 13:16
Vicdansızlar kabusu oldu

İki yabancının baskısı ve sürekli konuşmaları nedeniyle elektrik süpürgesi almak zorunda kalan 69 yaşındaki yaşlı kadından her gün para talep eden dolandırıcılar, yaşlı kadının adeta kâbusu oldu

VATANDAŞLAR, akla hayale gelmeyecek yöntemler kullanan dolandırıcıların kurbanı olmaya devam ediyor. Meydana gelen birçok dolandırıcılık olaylarında vicdansızlar, değişik vaatlerle vatandaşların gözlerini boyuyor. Kimi dolandırıcılar internetten araba, para veriyor, kimileri kendisini hakim, savcı ve polis olarak tanıtıyor, kimileri ise ev ev dolaşarak hediye dağıttıklarını söylüyor. Vicdansızların hedefinde bu defa Konyalı yaşlı bir çift vardı. Yaşlı çiftin evine gelen iki yabancının baskısı ve sürekli konuşmaları nedeniyle elektrik süpürgesi almak zorunda kalan çift, aynı zamanda 50 lira peşin para da verdi. Daha sonra boş bir kağıdı imzalatan vicdansızlar, 69 yaşındaki kadını arayarak sürekli kendisinden para talep ediyor.

ZORLA İMZA ATTIRDILAR
Dolandırıldıklarını ve zor günler yaşadığını ifade eden 69 yaşındaki Ayşe Yıldırım, “Kapıma gelen yabancı bir kadın, bir markaya ait elektrik süpürgesinin tanıtımını yapmak istedi. Daha sonra ‘İçeriye girebilir miyim?’ dedi. İçeriye aldık. Ardından ‘müdürüm’ diye tanıttığı adamın birini çağırdı. İhtiyacımız olamadığı halde zorla elektrik süpürgesi satmak istediler. Sonra bir mobilya dükkânı açacaklarını ve eşyaları çok uygun fiyata satacaklarını söylediler fakat bu indirimden yararlanmamız içinde önce elektrik süpürgesini satın almamız gerektiğini söylediler. Eşim hemen imza atmak istedi ama ben istemedim. İstemediğim içinde zorla bana imza attırdılar. Elektik süpürgesini bize 2 bin liraya sattılar ve taksit olarak da her ay 100 lira ödemem gerektiğini belirttiler. Defalarca ihtiyacımın olmadığını söyledim ama beni dinlemediler” dedi.

“ONLARIN YÜZÜNDEN EŞİMİ KAYBETTİM”
Dolandırıcıların kurbanı olan 69 yaşındaki Ayşe Yıldırım, “Bizi resmen kandırdılar, dolandırdılar. Her gün beni arayıp, ‘eğer parayı ödemezseniz sizi icraya vereceğiz’ diye tehdit ediyorlar. ‘Alın eşyanızı, istemiyoruz’ diye defalarca söyledim. Daha sonra başka bir adam geldi kapıma para almak için. Eşyaları kapının önüne koydum ama gelen adam da almadı eşyaları. ‘Sen yalancı kadınsın para vermiyorsun’ dedi bana. Bu olaydan bir süre sonra eşim, can sıkıntısından, üzüntüsünden felç oldu ve daha sonra vefat etti. Bizlere oyun oynadılar. Onlara dair hiçbir şey bilmiyorum. İcraya vereceğiz diyorlar hep. Bende çok üzüldüm, hastalandım. Ben bundan kurtulmak istiyorum. Artık beni aramalarını istemiyorum” şeklinde konuştu.

Kader EŞİYOK


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Vicdansızlar kabusu oldu
HABER YORUMLARI