Torku Jelifest

VİCDAN AZİZİM !

  • Giriş Tarihi: 16.04.2019 18:01
  • Güncelleme Tarihi: 18:03
VİCDAN AZİZİM !

VİCDAN AZİZİM ! - PINAR BURAK - YENİ MERAM GAZETESİ

Mutlu Akü

Henüz on onbir yaşlarında kız çocuğum.Köyümüze babaannemi ziyarete gittik.Babaannemin tavukları vardı ve civcivleri olmuş.Nasıl seviniyorum nasıl mutluyum biran da civcivin biri benim olsa ne güzel olur  beraber gezeriz kıyafetler giydiririm onunla uyurum hayalleri başladı bende

Tabi işin en zor kısmı annemin onayını almak ama izin vermedi. Söz dinlemez asi bir kız çocuğum. O civcivi alacağım kafaya koydum.

Köyden evimize dönüş yapacağız hazırlıklar yapıyor annemler ama bende bir heyecan bir telaş var. Civcivi yanıma nasıl alacağım nereye saklayacağım düşüncesi yordu beni.Ama çok güzel bir çözüm buldum. Tabi o zamanki yaşlarda kendimce çözüm bulduğumu sanmışım…  Anneme babama fark ettirmeden civcivi yanıma aldım iki saatlik yolun yarım saatlik yolculuğunda  annemle babama yakalandım.

Çözüm neydi……..

Çözüm civcivi karnıma,kazağımın içine koymaktı. J

Civciv bu tabi yarım saat sonra bi ciiiik !!! diye, ses çıkardı.

Yakalanmamak mümkün değil annemle babam görünce şok oldu ama artık çok geçti zorda olsa kabullendiler nasıl mutlu oldum o an dünyalar benim oldu….. civcivim olmuştu.

Tam otuz dört gün oldu civcivim biraz büyüdü o kadar çok seviyorum o kadar bağlandım ki civcivimsiz hiçbir yere gitmiyorum.Kıyafetler diktim ahşaptan ev yaptım  dışarıda kediciklerden zarar görür diye boyunluk ip yaptım o kadar güzel anılarımız oldu ki çok şeyler paylaştım bana sevmeyi sevilmeyi öğretti dersem doğrudur ve abartı olmaz.

Dışarıda oyun oynamak için kuzenim geldi. Ben kuzenim ve civcivim oyun oynuyoruz.Susadığımı hissettim ve su içmek için eve çıktım nerden bile bilirdim ki civcivimin arkamdan geleceğini…..

Ben su içmeye mutfağa girerken giriş kapısını hemen tekrar dışarı çıkacağım diye açık bıraktım… keşke kapatsaydım rüzgardan kapı kapandı  ve civcivim arasında kalıp ezilmişti.

Görünce çığlık attım hıçkıra hıçkıra nasıl ağlıyorum. Gittim ellerimle toprağa gömdüm mezarını  suluyor dua ediyordum. Çok  üzülmüştüm ve  hiç unutamadım

Bu bir kaza ile olan olay olduğu halde canım yandı içim sızladı

—- Peki hayvanlarımıza şiddet uygulayan caniler sizlere söylüyorum

Çocukluğumuzda oynadığımız saklambaç oyunlarında mı sakladınız VİCDAN ‘ larınızı !!!

Onlar da can,onlar da koşuyor,nefes alıyor,su içiyor, karnını doyuruyor yani insan oğlundan ne farkı var …

Onlarda bizler gibi bir canlı..

Nerde bu insanlığınız nerde vicdanınız merhametiniz… Sorarım sizlere….

“Bir milletin büyüklüğü ve ahlaki gelişimi, hayvanlara olan davranış biçimi ile değerlendirilir.”

Pınar Burak


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > VİCDAN AZİZİM !
HABER YORUMLARI