Ruşeym Torku

Vergi Artışı Gündemde Değil

  • Giriş Tarihi: 12.01.2014 17:51
  • Güncelleme Tarihi: 2:26
Vergi Artışı Gündemde Değil

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2014 yılı için gerekli tüm tedbirleri aldıklarını, vergi artışı konusunda şu anda ilave bir tedbirin gündemde olmadığını bildirdi.

Why Note!?

Bakan Şimşek, Ankara’ya gitmek üzere geldiği Antalya Havalimanı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin “THY özelleştirmesi gündemde mi?” şeklindeki sorusu üzerine Şimşek, THY’nin halka arzının şu anda gündemde olmadığını bildirdi. Şimşek, “THY oldukça başarılı ve bayrak taşıyıcı bir şirket. THY’nin halka arzı şu an gündemde değil. Geleceği son derece parlak bir şirket, onun için halka arzını düşünmüyoruz” dedi. Bu yıl yeni vergi artışlarının olup olmayacağı yönündeki soruyu Şimşek, “2014 için gerekli tüm tedbirleri aldık, dolayısıyla ilave bir tedbir şu anda gündemde değil” şeklinde cevapladı. Şimşek, “İthalatı düşürmeye yönelik bir takım tedbirler aldık. Özellikle otomotiv için konuşuyorum ve cep telefonlarına yönelik olarak attığımız adım. Dolayısıyla biz gerekli tedbirleri aldık” diye konuştu.

Bakan Mehmet Şimşek, bir soru üzerine, hurda yasasıyla ilgili ilave bir çalışma olmadığını kaydetti.> Yeni Meram >Arşiv > Vergi Artışı Gündemde Değil
HABER YORUMLARI