kapat
Ruşeym Torku

Vekillerden Kandil Mesajı

  • Giriş Tarihi: 22.06.2013 16:36
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Vekillerden Kandil Mesajı

AK Parti Konya milletvekilleri Yerlikaya ve Baloğlu, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajlarda Berat Kandili’nin kurtuluş gecesi olduğuna vurgu yapıldı.

AK Parti Konya milletvekillerinden Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ve Mustafa Baloğlu, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

İLHAN YERLİKAYA

Yerlikaya mesajında, Allah’a açılan ellerin, dua ve yakarışların, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını temenni etti. Berat Kandili’ni idrak edecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yerlikaya, “Üç ayların girmesiyle idrak etmeye başladığımız bu tür mübarek gün ve geceler, manevi hayatımızda önemli bir yer teşkil etmektedir. Bu gecelerden biri de mübarek üç aylardan ikincisi olan Şaban ayının 14. gecesini 15. gecesine bağlayan Berat gecesidir. Bütün bir senenin çekirdeği hükmünde olan Berat Gecesi’ndeki her bir hasenenin yirmi bin katıyla bizlere bahşedildiğinin idraki ile bu mübarek gecenin tüm İslam Alemi ve ülkemiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin artarak devam etmesini temenni eder, tüm Müslüman aleminin kandilini tebrik ederim” dedi.

MUSTAFA BALOĞLU

Baloğlu ise mesajında, Berat Kandili’nin, Kadir Gecesi’nden sonra en faziletli gece olduğunu belirtti. Berat Gecesi’nin kurtuluş gecesi, tövbe gecesi diye de anıldığını bildiren Baloğlu, “Peygamber efendimizin hadislerinde bu gecede affedilen insan sayısının sayılamayacak kadar çok olduğunu belirten örnekler verilmektedir. Bu gece günahlarımızı gözden geçirip tövbe etmeli, işlenmiş günahlar için Allah’a sığınmalıyız. Kur’an-ı Kerim bu kıymetli gecede ve elbette var olduğumuz müddetçe bize en iyi rehberdir. Bu duygu ve düşüncelerle Berat Kandili’nin tüm İslam alemine ve Türkiye’ye hayırlar getirmesini temenni ediyor, kandilinizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Vekillerden Kandil Mesajı
HABER YORUMLARI