YAZARLAR

Ey millet! 22.06.1919 Amasya Genelgesi’nde yazılarak tüm yurda dağıtılan bu genelge ile Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları; artık iki ayyaş mı dersiniz! Üç beş ayyaş mı dersiniz böyle seslenmişler ve ardından da milleti yüreklendirmek için; ‘Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ sözleri ile bağımsızlık savaşını başlatmışlardı.

Gaflet ve delalet içinde olanlara sesleniyorum.

Yaşayacağımız başka bir Türkiye ve Türk Milleti’nin özgürlüğünü doyasıya tadacağı başka bir vatan yok!

Dediler ki PKK dağdan inecek, gidecek!

Dedim ki; İnmez, gitmez, vatanımın topraklarına silahları ile yerleşir ve nokta saldırılarla korku salar, her yeri işgal eder.

Etti.

Soruyorum paşalara:

Haydi asker elbiselerinizle yanınızda eş ve çocuklarınızla, Diyarbakır’da, Şırnak’ta, Hakkari’de, Yüksekova’da bir pazara çıksanız, vatandaşlarla sohbet etseniz, biraz da alışveriş etseniz!

Asker korkmaz.

Asker ağlamaz.

Asker yılmaz.

Asker vatan toprağını satmaz, diye bilirdik. Bize bunu ispat edin bir de sizleri görelim korumasız o bölgede!

Eğer gerçekten o bölgede gezebiliyorsanız o topraklar hala bizimmiş diyebiliriz!

Tam da 29 Ekim’de ‘Biji yani yaşa Obama’ sesleri ile geçit töreni yaptılar hainler.

ABD, istediğini yavaş yavaş alıyor. Seyirdekiler utanmıyor. Kışlalardan Şanlı bayrağım indiriliyor, seyirdekiler utanmıyor.

Vatandaş maden ocaklarında bedava çalıştırılırken sendika başkanları işçilerin maaşlarından kesilenlerle aldıkları lüks arabalar, sendika binaları, yazlık kamplarda dolaşıp utanmadan facia yerinde demeç verebiliyor.

Madem o ocaklar o haldeydi de sendikalar neden genel greve giderek tüm ocaklar AB ölçülerinde olana dek işbaşı yapılmayacak diyemediler?

Diyemezler, çünkü umurlarında değil!

Güneydoğu toprakları elimizden gidiyor ve hala Jandarma teşkilatı TSK’dan kopartılıp bölgenin tümüyle sivil egemenliğine geçmesi planlanıyor. Sesleri çıkmayanlar yoruldular da otuz senedir bükemedikleri eli mi öpmeye hazırlanıyorlar?

Sevr antlaşmasında çizilen ve Osmanlı hayranlarının hiç gündeme getirmedikleri, ümmetçilik peşinde koşanların hala kafalarının basmadığı Osmanlı’nın imzaladığı, Kürdistan bölgesi ve özerklik maddesi yavaş yavaş, alıştıra alıştıra satılmış hain gazete sahipleri ve onların kalemşörleri ile millete enjekte ediliyor.

Milli bayramlarda resmi törenler sırf o bölgede kutlanmasın diye kaldırıldı.

Her Cuma günü askeri törenle göndere çektirilen bayrak ve halkın coşkulu alkışları ile hafta sonu gönderden indirilen bayrak törenleri de sırf katil, eşkıya Apo istedi diye kaldırıldı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde okullarda milli bayramlar anlatılıp, İstiklal Marşımız okutuluyor mu?

Hiç sanmıyorum. Asker ve polisin gezemediği bir yerde zavallı öğretmen canına mı susadı?

Diyarbakır Spor’un adı Amed olmuş renkler de PKK paçavrasının renklerinden!

Hala uyuyorsanız, hala geleceğe güvenle bakıyorsanız sizlere şehitlerimizin canlarını verdikleri bölgelere gidin ve ülkemizin on dört yılda ne hale getirildiğini görün derim. Tabii gezmeye yüreğiniz varsa!

Akil sanatçıları alkışlayabiliyor, kasetlerini alıp para kazandırmaya devam ediyorsanız bu çocuklar kimler için şehit oldular? Kendinize sorun ve kendinize gelin.

Atatürk’ün bataklığı kurutup, ormanlık alan oluşturup onu da Türk Milleti’ne emanet ettiği o toprakları koruyamayan hem de Ankara’nın göbeğinde koruyamayan bir milletten vatan toprakları elden giderken silkinmesi beklenemez.

Bu arada dayanıklılığını takdir ettiğim bir dağ var. Kandil dağı.

Ne dağmışsın!

Yıllardır bizim askerden sakladığın katilleri tıpış tıpış yürüyerek bulan gazetecilerle buluşturdun ya! Nedense bombalar bir türlü o katil yuvasını yok edemedi.

Olanlar da yine dağdaki masum, günahsız, kaplumbağalara, yılanlara, tilkilere, kurtlara, kartallara, şahinlere, sincaplara, böceklere oldu.

> Yeni Meram >Yazarlar > VATANIN BÜTÜNLÜĞÜ VE MİLLETİN BAĞIMSIZLIĞI TEHLİKEDEDİR.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.