Torku Jelifest

Vatandaşlar market ve pazarlara maskeyle girdi

  • Giriş Tarihi: 4.04.2020 16:03
  • Güncelleme Tarihi: 16:06
Vatandaşlar market ve pazarlara maskeyle girdi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında pazar yeri ve marketlere vatandaşlar ile çalışanlar maskeyle girebiliyor.

Mutlu Akü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda alınan yeni tedbirlere ilişkin genelgenin yayımlanmasının ardından tüm yurtta olduğu gibi Konya‘daki pazar yerleri ve marketlerde de önlemler uygulanmaya başlandı.

Vatandaşlara maske ve el dezenfektanı dağıtılan pazarlara girişler, belirlenen alanlarda zabıta ekipleri tarafından kontrollü olarak yapılıyor.

Marketlerin girişlerinde de bir market görevlisi alışverişe gelenlere maske dağıtıyor.

Polis, zabıta ve halk sağlığı ekipleri, pazar yerleri ve marketlerde denetimler yapıyor, kurallara uymayanlara ise ceza uygulanıyor.

Market sorumlusu Mikail Dağtekin, yaptığı açıklamada, müşterileri maske takmadan içeri almadıklarını söyledi.

Market girişinde müşterilere maske dağıttıklarını dile getiren Dağtekin, “Maske takma zorunluluğu hepimizin sağlığı açısından son derece güzel bir uygulama. Buna ilave olarak müşterilerimize eldiven de dağıtıyoruz. Yine bunun yanında 65 yaş üstü vatandaşlar ile 20 yaş altı kimseyi marketimize almıyoruz. Biz tedbirimizi aldık, gerisi takdir. İnşallah en kısa sürede bu salgını atlatırız.” dedi.

Müşterilerden Mustafa Koçoğlu da maske takma zorunluluğunun sağlık açısından önemli olduğunu belirterek, “Konulan kurallar bizim için. Herkesin de uyması gerek. Dünyada salgınla en iyi mücadele eden ülkelerden biriyiz. Umarım en kısa sürede bu durumu atlatırız.” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Genel > Vatandaşlar market ve pazarlara maskeyle girdi
HABER YORUMLARI