Torku Jelifest

Vatandaşa indirim avantajı

  • Giriş Tarihi: 24.12.2019 11:09
  • Güncelleme Tarihi: 11:09
Vatandaşa indirim avantajı

Yaptığı kampanya ile halı ve mobilya da yüzde 70-80’lere varan indirimler sunan Saray Halı, normal sezonda 2 bin civarında olan ürünleri 600-700 TL civarına kadar çekerek büyük avantajlar sunuyor.

HALI mobilya sektöründe 25 yıl hizmet veren ve son 12 yılda aynı adreste müşterilerine kaliteli ürünleri sunmaya devam eden Saray Halı, yılsonuna özel düzenlediği indirim kampanyası ile müşterilerine vefa örneği sergiliyor. Işıklar Mahallesi Rauf Denktaş caddesinde yer alan showroomunda halıdan mobilyaya, baza yatak ürünlerinden dekoratif ürünlere kadar birçok çeşidi müşterilerinin beğenisine sunan Saray Halı, yirmi kalem üründe gerçekleştirdiği indirimle müşterilerine büyük avantaj fırsatları sunuyor. 12 yıldır aynı adreste olduklarını ve kaliteli ürünler satarak müşteri memnuniyeti kazandıklarını söyleyen Saray Halı işletmecisi Bekir Demirel, düzenledikleri indirim kampanyasının bugüne kadar yapılan en kapsamlı ve büyük indirimler içerdiğini ifade etti. Sektörde 3-4 yıldır belirli bir durgunluğun olduğunu ancak buna rağmen işlerinin iyi olduğunu söyleyen Demirel, indirim kampanyası ile bu durağanlığın yerini harekete bıraktığını belirterek, “Sektörümüzde gerek firmaların artması gerek haksız rekabet gibi nedenlerden dolayı ister istemez bir durağanlık yaşanıyor. Ancak biz çalışıyoruz. Çok şükür işlerimiz istediğimiz gibi olmasa da kötü de değil. Daha iyi olması için firma olarak halı ve mobilyada ciddi indirim kampanyası yaptık. Türkiye’nin en iyi markası saray halıyı uygun fiyatlara satıyoruz. Yurt dışına gönderdiğimiz ürünleri buraya getirdik ve uygun fiyata halka sunduk. Mesela 4 m2 halıyı 150, 6 m2 halıyı 600 lira gibi uygun bir fiyata satıyoruz. Yollukların fiyatını 50 TL’ye kadar düşürdük. Normal şartlarda bu fiyatlar jel halı fiyatıdır. Mobilya grubunda ise masa takımını 800 TL’ye kadar indirdik. Bu kaliteye bu fiyat çok iyi, vatandaşlarımız bu fırsatı değerlendirmelidir. Önceleri de kampanyalar yaptık ama o dönemler sektör daha hızlıydı. Çok iyi işler yapsak da bu dönem kadar indirimler yapmadık. Şuan 20 kalem üründe indirimimiz var. Masa, sandalye, halı, yolluk, dolap, baza, yatak ve birçok üründe mevcut.  Ürünlerimiz genel olarak Ankara ve Kayseri’de üretiliyor. Konya’da da üretilen ürünlerimiz de yer alıyor. Onun için kaliteyi ucuza almak için bu kampanyanın değerlendirilmesi müşterilerimizin avantajına olacak” dedi.

Sektör değerlendirmesi de yapan Bekir Demirel, “Sektörde haksız rekabetin fazla olması iyi değil. Konya nüfusuna göre mağazanın fazla olması da etken durum tabi. Bazı meslektaşlarımız zararına bile mobilya sattıklarını duyuyoruz. Peşin para olsun, siftah olsun, ödemem var gibi düşüncelerle bunu yapıyor. Bu doğru bir yöntem değil. Bu şartlarda dayanması zor. 1 sene kadar dayanıp mağazasını “zarar ettim” deyip kapatıyor. Hem kendisine zarar veriyor hem piyasaya zarar veriyor. Biz 12 yılı bu mağazada olmak üzere 25 senedir bu sektörün içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

M: HABİB MUTLU

 

 > Yeni Meram >Güncel > Vatandaşa indirim avantajı
HABER YORUMLARI