kapat
Ruşeym Torku

Vatandaş önlem alınmasını istiyor

  • Giriş Tarihi: 16.04.2018 10:37
  • Güncelleme Tarihi: 10:38
Vatandaş önlem alınmasını istiyor

Konya'da Karatay Fetih Caddesi’nde bulunan yolda yayalar için tehlike çanları çalıyor. Sık sık trafik kazalarının yaşadığı yolda araçlardan kaçarcasına karşıdan karşıya geçen vatandaşlar yol için önlem alınmasını istiyor

Konya’da Karatay Fetih Caddesi’nde bulunan yolda yayalar için tehlike çanları çalıyor. Sık sık trafik kazalarının yaşadığı yolda araçlardan kaçarcasına karşıdan karşıya geçen vatandaşlar yol için önlem alınmasını istiyor
KARATAY ilçesi Fetih Caddesi Hacısadık Mahallesi’ndeki yol yayalar için tehlikeye davetiye çıkarıyor. Daha öncede ölümlü kazaların meydana geldiği yolda vatandaşlar yolun karşısına geçmek isterken ölümle burun buruna geliyor. Hiçbir trafik tedbirinin olmadığı yolda yolun karşısına geçmeye çalışan vatandaşlar büyük bir tehlike atlatıyor. Fetih Caddesi’nde bulunan yolun uzunluğu da fazla olduğu için üstgeçit ve kavşakta oldukça uzakta bulunuyor.
Bu yüzden yolun karşı tarafına geçmek isteyen vatandaşın uzun bir yol yürümesi gerekiyor. Her gün binlerce vatandaşın kullandığı yol, yayalar için tehlike saçarken sürücülere de zor anlar yaşatıyor. Karşıdan karşıya geçmeye çalışan yayalar hızla ilerleyen araçların arasında koşmak zorunda kalırken trafik kazaları da kaçınılmaz oluyor.

VATANDAŞ KASİS YA DA YAYA GEÇİDİ İSTİYOR
Araçların çok hızlı bir şekilde seyrettiği yolda sürücülerin yayalara yol vermediği ve bu yüzden biraz bekledikten sonra ilk fırsatta yolun karşına geçmeye çalıştıklarını dile getiren vatandaşlar araçların yoğun olarak kullandığı Fetih Caddesi Hacısadık Mahallesi’ndeki yola en azından bir yaya geçidinin veya araçların yavaşlamasını sağlayan bir setin yapılmasını istiyor.

TEDBİRİN NE ZAMAN ALINACAĞI MERAK EDİLİYOR
Vatandaş, yolun karşı tarafına geçmeye çalışırken her ne kadar dikkatli olsa da bazen yolun ortasında kalıyor. Önde seyreden araç yayaya yol verse bile arakadan gelen sürücü yayalara yol vermiyor. Durum böyle olunca yayalarda araçların arasında kalıyor ve koşarak karşıya geçmeye çalışıyor. Daha öncede ölümlü kazaların yaşandığını dile getiren vatandaşlar tedbirin ne zaman alınacağını ise merak ediyor.

KİMSENİN CANI DAHA FAZLA YANMASIN

İki yönlü olan yolda her iki yönden de gelen araçların oldukça hızlı olduğunu belirten vatandaşlar, “Her gün yüzlerce insan yolun karşısına geçiyor ama rahatlıkla değil. Özellikle iş çıkış saatlerinde inanılmaz bir trafik yoğunluğu yaşanıyor. Bu yol sanayi dönüşü bir yol olduğu için yoğunluk kaçınılmaz oluyor. Daha önce sağa sola dönüşler vardı ama bu dönüşleri kapattılar. Bazen araçların trafik kurallarına uymadığını görüyoruz. Böyle bir ortamda yayalar için tehlike kaçınılmaz oluyor. En azından bir kasis yada yaya geçidi yapılırsa vatandaş rahat bir nefes alacak. Kimsenin canı daha fazla yanmadan bir önlem alınmalı” şeklinde konuştular.

Kader EŞİYOK


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Vatandaş önlem alınmasını istiyor
HABER YORUMLARI