YAZARLAR

Hani bir Atasözümüz vardır, İlimiz Valiliği görevine çok kısa bir süre önce başlayan Sayın Valimiz Muammer Erol ilimizdeki kamu ve özel sektör kuruluşlarını ayrım yapmadan sıra, sıra ziyaretlerini sürdürmektedir.

Kamu ve Özel sektör diyoruz, Sayın Erol; Şu siyasi görüş, bu siyasi görüş değil. Şu zengin bu fakir değil. Hiç ama hiç ayrım yapmadan gerçek anlamdaki, gerçek demokrasi anlayışını bi, hakkın uygulayıp adil idareciliğin modelini çizmekle çok kısa bir zaman diliminde bile halk adamı olduğunu kanıtlamıştır.

Yazımın başlığında Evliya Çelebi örneğini verirken samimiyetimle ifade etmek isterim ki ne bir ulufe aldık ve ne de bir beklentimiz vardır. İnsani duygularımızın icabıdır henüz Konya’mıza ayak bastığı gün henüz yüzünü görmeden Onun başarılı olmasını temenni ederken, ona tüm imkanlarımızla yardımcı olmanın da boynumuzun borcu olduğunu vurgulamıştık.

Şu Evliya Çelebi örneğinin özündeki gerçeğin penceresinden baktığımızda, Evliya Çelebi şu bizim Konya için (Kırımın Sudak Bağı, Tebriz’in Şahicihan Bağı, Pe-çevi Şehri’nin Baruthane mesiresi, İstanbul’un 175 den fazla bahçe gülistanı şu Meram Mesiresi yanında bir çemenzar bile değildir, vecibesi ne kadar samimi ve ne kadar gerçekçi ise bizim Sayın Valimiz hakkında söylediklerimiz de o kadar samimi ve gerçekçidir

Sayın Valimiz Devleti Ali’nin iller bazındaki en büyük makamına gelirken göğsündeki inanç ve İman gücü ile halka inip, halkı tanıyıp, halkın ihtiyaçlarını bilfiil görerek çözümler üreterek icraatını planlarken halk katmanları kuruluşları ayrım yapmadan dinleyip hedef koymayı fiilen yeğlemiş, İadeyi ziyaretlerinde asla ve asla ayrım yapmaması ve bilhassa hizmet üretmede orta yolların bulunmasının tek çözümünün de gerçek kaynaktan güç almadan geçtiğini gösterdiği içindir ki tarafsız gözlemcilerin, başta. Top yekün halkımızın sevgi odağı olmuştur Sayın Valimiz

Demokratik kitle örgütlerimiz en büyük gözlemci ve en büyük hakemdir. Halkımız Sayın Valimize güven duyarken ülkemiz Demokratik yapısında Valilerin yetkilerinin ne ölçüde olduğunun da bilincinde olmak mecburiyetindeyiz.

Bu mecburiyettir ki kuvvetler ayrılığının işletilmesinde Valilerimizin rollerinin çok sınırlı olması gerçeğini asla ve asla unutmamalıyız. Ne var ki halk katmanlarının, sektörlerinin, ihtiyaç ve sorunlarının belirlenmiş yasa ve yönetmeliklerle halledileceği cihetle, Sayın Valimizin tüm sorunlu ve yetkililere yol gösterip ışık tutmasında ayrımcılığa gidilmemesi prensibi adil bir yönetici için kaçınılmaz ise, işte bu vecibeye yüreğini koymuş Valimizi selamlamaktan kıvanç duyacağız.

Sayın Valimiz Erol’a yürek dolusu sevgi ile başarılar diler, icraatının bölgemiz ve insanlarına Mutluluk ve esenlikler getirmesini temenni ederiz.

> Yeni Meram >Yazarlar > VALİMİZ EROL GÖREV MAHALLİNDE BİR EVLİYA ÇELEBİ !
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.