Torku Jelifest

Unutkanlığı unutturacak 6 taktik!

  • Giriş Tarihi: 27.02.2016 19:41
  • Güncelleme Tarihi: 19:41
Unutkanlığı unutturacak 6 taktik!

Alzheimer için kesin bir ilaç olmasa da bilim adamları unutkanlığı yüzde 60 oranında azaltan 6 basit adımı açıkladı. Uzmanlar, yaşam tarzınızı değiştirin diyor.

Mutlu Akü

Hafızayı güçlendirmek veya bunamayı ortadan kaldırmak düşündüğünüz kadar zor değil. İngiltere’de her yıl 40 milyon dolara mal olan ve ülkemizde ciddi bir sağlık sorunu haline gelen bu unutkanlık için çözüm İngiliz bilim adamlarından geldi. Araştırmacıların yaptığı bir araştırmaya göre yaşam tarzımzı değiştirerek bu kâbusun üstesinden gelebiliriz. Çalışmada yüzde 60 üstünde başarı sağladıklarını söyleyen araştırmacılar, unutkanlığı unutturacak 6 yolu şöyle açıkladı: Sosyalleşin, düzenli olarak sağlık kontrollerinizi yapın, farklı şeyler yapın, sigarayı bırakın, alkol ile mesafeli olun ve kilonuzu kontrol altında tutun.

Öğrenciler şanslı
Unutkanlığın yaş ile doğru orantılı olduğunu söyleyen araştırmacılar, ancak yaşam tarzınızı değiştirerek bunu değiştirebilirsiniz diyor. 18 yaşına kadar okulda kalan gençlerin de hafıza bakımından diğer gençlerden daha fazla şanslı olduğunu aktaran araştırmacılar “Öğrencilerin hafızaları daima genç. Sürekli yeni bilgi depoluyor ve bu beyni dinç tutuyor” diye konuştu. İngiliz bilim adamlarının hatırlamayı yüzde 60 oranında artıran 6 adımı ise şöyle:

SAYFA 1 2 3 4 5 6 7

ETİKETLER

> Yeni Meram >Sağlık > Unutkanlığı unutturacak 6 taktik!
HABER YORUMLARI