Torku Jelifest

Ünlü oyuncuya sanat dünyasından büyük vefasızlık!

  • Giriş Tarihi: 1.10.2018 16:35
  • Güncelleme Tarihi: 16:36
Ünlü oyuncuya sanat dünyasından büyük vefasızlık!

Söz dizisinde Albay karakterini canlandıran ve akciğer kanserinden hayatını kaybeden Mehmet Uslu, memleketi Konya'da düzenlenen cenaze törenine sanat dünyasından kimse katılmadı.

Mutlu Akü

Söz dizisinde Albay karakterini canlandıran ve akciğer kanserinden hayatını kaybeden Mehmet Uslu, memleketi Konya’da düzenlenen cenaze törenine sanat dünyasından kimse katılmadı.

Star TV ekranlarında yayından Söz dizisinde ‘Albay’ karakterini oynayan usta oyuncu Mehmet Uslu, akciğer kanserinden hayatını kaybetti. Ünlü oyuncu memleketi Konya’nın Akşehir ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
57 yaşındaki dizi ve sinema oyuncusu Mehmet Uslu, 3 gün önce rahatsızlanarak İstanbul Maltepe Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Akciğer kanseriyle savaşan ünlü oyuncu, önceki gece saat 23.00’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Mehmet Uslu’nun cenazesi memleketi olan Konya’nın Akşehir ilçesine getirildi.

SANAT VE TELEVİZYON DÜNYASINDAN KİMSE KATILMADI
Nasreddin Hoca Meydanı’nda kılınan cenaze namazının ardından Sanatçı Uslu Nasreddin Hoca Mezarlığı’na gözyaşlarıyla defnedildi. Sanatçı Mehmet Uslu’nun cenaze törenine Sanat ve televizyon dünyasından katılım olmaması dikkat çekti.

MEHMET USLU KİMDİR?
24 Nisan 1961 tarihinde dünyaya gelen dizi ve sinema oyuncusu Mehmet Uslu, çok sayıda sevilen dizide önemli roller üstlendi. Mehmet Uslu, ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisinin ‘Rıfat’ı olarak biliniyordu. ‘Arka Sıradakiler’ dizisinde ‘Noyan’, ‘Gece Gündüz’ dizisinde ‘Kenan’, ‘Küçük Kadınlar’ dizisinde ‘Kadir’, ‘Fatih Harbiye’ dizisinde ‘Selim’, ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisinde ‘Rıfat’ karakterlerine hayat vermişti. Mehmet Uslu, en son Star TV ekranlarında yayınlanan ‘Söz’ dizisinde ‘Albay’ karakteriyle ekranda yer almıştı. Sanatçı Uslu; Kurtlar Vadisi gibi daha bir çok dizi ve filmde de rol aldı.> Yeni Meram >Konya > Ünlü oyuncuya sanat dünyasından büyük vefasızlık!
HABER YORUMLARI