Ruşeym Torku

Üniversite Öğrencilerinden Kitap Desteği

  • Giriş Tarihi: 4.01.2014 12:50
  • Güncelleme Tarihi: 22:51
Üniversite Öğrencilerinden Kitap Desteği

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi öğretim üyesi Prof. Dr. Güngör Karauğuz öncülüğündeki öğrenciler, Derbent Ortaokuluna yaklaşık bin adet kitap desteğinde bulundu.

Why Note!?

Karauğuz, okulda düzenlenen programda, sosyal bilgiler eğitimi 4. sınıf öğrencileri ile “özel öğretim dersi” kapsamında bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Ders kapsamında Konya’nın ilçe, köy ve belde okullarına kitap hediye etmeyi planladıklarını ifade eden Karauğuz, şunları kaydetti:

“Bu konuda öğrenci arkadaşlar, yaptıkları ön araştırma ve çalışmalarında Derbent’i kitap hediye edilecek merkez olarak seçti. Geçen yıl da kitap armağanı için Dedeler beldesini seçmiştik. Bu sene başından itibaren harekete geçerek Derbent Ortaokulu için kitap ve kütüphane temin etmeye çalıştık. Bu faaliyetlerimiz sırasında Karatay Belediye Başkanı Sayın Mehmet Hançerli bey, kütüphane ve otobüsü bizim hizmetimize sunmuştur. Kendisine Derbentliler adına teşekkür ederim. Kitapları öğrenci arkadaşlarla birlikte Derbent Ortaokuluna gelerek ellerimizle kütüphanenin raflarına yerleştirdik. Bu faaliyetlerimiz sırasında bizi ilgiyle karşılayan Derbent Kaymakamımız Arif Oltulu, Belediye Başkanı Hamdi Acar, Milli Eğitim Müdürü Ali Öz ve Derbent Ortaokulu Müdürü Ramazan Bilgeç beylere çok teşekkür ederim. İnşallah kitaplar Derbentli öğrencilerimiz için hayırlara vesile olur.”

Programa, Derbent Kaymakamı Arif Oltulu, Belediye Başkanı Hamdi Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öz ve Derbent Ortaokulu Müdürü Ramazan Bilgeç katıldı.> Yeni Meram >Arşiv > Üniversite Öğrencilerinden Kitap Desteği
HABER YORUMLARI