YAZARLAR

***

“HER zararsız insan faydalıdır.”

***

EVET… UMUTLAR YÜKSEK

Bu sezon üçüncü kez yıkıldık… Baskette 1. Lig’in eşiğinden döndük. Daha doğrusu federasyon döndürdü.

“Usta Tetikçi” hakemleriyle!.. “Şike” desek suç işleriz, demiyoruz. Gaziantep’te görev yapmış bir kişinin bugün MHK Başkanı olması ve son maçta hakem üçlüsünün Antep’e çalışması midemizi bulandırdı.

Maçı TBL TV’den yayınlayacaklardı. Teknik arıza varmış yayınlanmadı. Hani hakem hataları görülmesin diye. Demek ki, potada da lobisiz bir ekibiz. Şimdi üst düzeyde bir umut doğdu. Haber kaynağımız, Beşiktaş’ın taraftar sitelerinden “Kartalbakisi.com.” Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Cuma günü Tuncay Özilhan ile “Beşiktaş Efes” projesini konuşacaktı. Şöyle deniyordu haberde:

“Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, camianın uzun zamandır süre gelen hayalini gerçekleştirmek için düğmeye bastı. Euro Challenge kupasını Türkiye’ye getirerek Avrupa adından söz ettiren ve Türkiye’de de şampiyonluk iddiası bulunan Beşiktaş Basketbol takımının başarılarını sürekli kılmak için Cuma günü Anadolu Efes takımının Başkanı ve Beşiktaş Kongre üyesi Tuncay Özilhan ile görüşecek.

Görüşmenin ardından önümüzdeki yıl müthiş bir kadro kurup, hem Türkiye’de hem Avrupa’da ses getiren bir kadro kurmayı planlayan başkanların, isim konusunda ‘Beşiktaş Efes’ adı altında anlaştıkları belirtildi.”

İsimde bile anlaşıldığına göre…. Büyük umut doğdu üniversitemize. Çünkü takım sayısı bir eksilince… Üniversitemiz doğrudan Birinci Lig’e.

***

BAŞKAN DEĞİŞEBİLİR

Konya Torku Şekerspor… Olağan kongresi 1 Haziran’da… Yavuz Erence büyük olasılıkla Karayolları Genel Müdürü koltuğuna oturacak. Başkanlığı söz konusu olmayacak, ancak O’nun işaret ettiği bir kişi başkanlığına getirilecek. İstiyoruz ki, yeni yönetimde fabrika dışından kişiler de yer alsın ve bir noktada “Fabrika Takımı” olmaktan çıkarılsın. Zaten Şeker’de 2 liste hiç çıkmaz. Genel kuruldan sonra öncelikle teknik direktör sorunu çözümlenecek ve transfere başlanacak. Teknik patronluk için çeşitli isimler dolaşıyor. Örneğin; Hüsnü Özkara, Suat Kaya, Ümit Özat gibi… Tabiidir, bir başkası da olabilir. Özkara ile konuştum, “Şartlarda anlaşabilirsek neden olmasın” dedi… Bazı futbolcularla da görüşülüyor, ama zaman kaybedilmemeli.

***

MAŞALLAHLARI VAR

Sayısız sürekli başarılara imza atan alt yapının mimarı Remzi Ay… Sayın İsmet Karababa ise bu yapının çok daha sağlam temellere oturması için gece gündüz çalışıyor. O’nu ve öğrencilerini kutluyoruz.

A2, U16, U17, U18, U19 milli takımlarına futbolcular veren alt yapıya sahibiz. Geleceğin Konyaspor’u işte bunlar. Bu pırıl pırıl, Konyaspor’u büyük transfer harcamalarından kurtaracak çocuklar. Yeter ki yönetim yeterli desteği versin. Çünkü gençler sağlam ellerdeler… Duyumlarımız emin kaynaklardan:

“Yönetimde revizyona gidilebilir. Çünkü bazıları kağıt üzerinde kaldılar!”

Takviyeli yönetim, yıllardır dilimizden düşürmediğimiz güçlü bir lobi kurmalı. Bu sezonki gibi ayağımıza kadar bir kaç kez gelen fırsatı teptirmeyecek bilinçte olmalı. Personel masaya yatırılmalı, “O’nun bunun adamı” diye kayrılmanın ötesinde fazlalıklar çıkarılmalı. Alacakları bir an önce ödenmeli ve hacizlerden kurtarılmalı. Konyaspor “Bir resim bir isim” yeri olmamalı. Son Kasımpaşa maçında kaç yönetici vardı biliyor musunuz? Bir daha okuyunuz: İki… Zeki Çimen ile Hasan Dağlı… İşte 32 milyon lira borçlu Konyaspor’un düşündürücü hali… Dileğimiz; delegeler gözden geçirilmeli, çıkarılacaklar silinmeli, ince eleyip sık dokunduktan sonra yeni delegelerle dört dörtlük bir liste oluşturulmalı. Yani kongreler, “Elleri kaldır-indir”den kurtarılmalı. Evet… Yönetim göreve devam edecek. Yani, olağanüstü kongre yapılmayacak. Teknik direktör Osman Özdemir’in sözleşmesi sona erdi ve gitti, çağrılmayacak.

> Yeni Meram >Yazarlar > Umut yanı başımızda
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.