YAZARLAR

***

“ÜMİTSİZLİKTEN sonra nice ümitler, karanlıkların sonunda nice güneşler vardır.

***

2 ŞİRKETİMİZ VAR

“Anadolu’nun en büyük 500 şirketi” adlı Türkiye Ekonomi Bankası’nın yaptığı araştırmaya göre, Gaziantep, Kocaeli, Hatay, Denizli, Bursa gibi iller en çok şirketi olan iller arasında yer alıyor.

İlk 50 içerisinde Konya’dan Konya Şeker Fabrikası ve Adese Alışveriş Merkezleri var.

Varsın iki şirketimiz olsun.

Onlarla gurur duyuyoruz.

***

CNN İNTERNEYŞİNIL, yayınladığı Kürdistan haritasına karşı yapılan şikayetlere, “hayır, hata yapmadık” diye cevap verdi.

-YAZILI-

***

BUGÜN 20 Ekim Pazartesi…

Güneşe sakın aldanmayın.

Isı 4 dereceye kadar düşüyor.

Buna insan vücudu mu dayanır?

Sakın sıkı giyinmeyi unutmayın.

***

BİR İLKİ KUTLUYORUZ

Ülkemizde bir ilk ve son derecede yararlı. Varsın 18 liramız da akıllı kimliklere gitsin. Böylece birçok mağduriyetten kurtulacağız. Düşünenleri ve gerçekleştirenleri kutluyoruz.

2015′ten itibaren kullanılmaya başlanacak yeni ‘Akıllı Kimlik Kartı’yla birlikte, yaklaşık 40 yıldır cüzdanlarımızda bulunan mavi ve pembe nüfus cüzdanları tarihe karışacak.

3 yıl içerisinde tüm ülkede dağıtımının yapılması planlanan ve üzerinde 1 GB’lik çipin de yer alacağı akıllı kimlik kartı maliyeti 18 lira olacak.

Yeni kimlik kartlarının kullanım özellikleri şöyle:

– 10 yıl kullanım süresi olacak. Bu kart dışında hiçbir belge ve kart taşımak zorunda kalınmayacak.

-Sahtecilikten kaynaklanan mağduriyetler önlenecek.

-E-devlet kapsamında sunulan hizmetlere, internetin bulunduğu her yerden bu kartla ulaşılabilecek.

-E-imza olarak kullanılabilecek.

-Kamu hizmetlerinden yararlanan kişilerin hak sahipliği kolay ve güvenli yapılacak. Yetersiz kişi doğrulamasından kaynaklanan usulsüzlük ve yolsuzluklar asgariye inecek.

***

AKİLLER PİYASADA…

Orhan babalar, Kadir İnanır’lar, Hülya Koçyiğit’ler, falanlar, filanlar, aydınlar yine piyasadalar…
Apo İmralı’da, Bayık Kandil’de, Remzi Kartal Avrupa’da, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın akıllılarını bekliyorlardı, “ne zaman gelecekler?” diye…
Bazılarının hesaplarına göre, Kandil’in kapısına kilit vurulacak, uyuşturucu trafiğini yöneten PKK’lılar “tövbe” edip teslim olacak, insan kaçakçılığı sona erecek, kara para organizasyonu sonlandırılacak, haraç çeteleri Türkiye’ye gelip imam hatiplere kayıt yaptıracak ve hepsi “cici çocuklar” olacak!
Hepsi seçime kadar gerçekleştirilecek!

Bunca zamandır kızakta bekleyip sayın Tayyip beyin akıllılarını cepheye sürüp terörü bitirmeyi aklınıza getirdiniz ya, ne kadar kutlasak, alnınızdan öpsek azdır!
Ve umudumuz akillerdedir!
Vatanımız onlara minnettardır!

> Yeni Meram >Yazarlar > Umudumuz Akillerdedir!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.