kapat
Ruşeym Torku

Uluslararası Yatırım Kriterleri Sağlanmalı

  • Giriş Tarihi: 7.06.2013 17:10
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Uluslararası Yatırım Kriterleri Sağlanmalı

Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı M. Uğur Kaleli, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, AKTİSAD Başkanı Soner Cesur, ASKON Başkanı Yakup Yıldırım, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü’ye tebrik ziyaretinde

Başkanlar, KSO Başkanı Memiş Kütükcü’ye görevinde başarılar dilerken, Başkan Kütükcü, Konya’nın yakaladığı birlik ve beraberlik ruhunun karşılığını bereket olarak alacağını ifade etti. Konya’nın Türkiye’nin önemli sanayi merkezlerinden biri olduğunu bildiren Başkan Kütükcü, “Konya sanayisi küresel ekonomiye entegre olmuş bir yapıya kavuştu. Artık bu entegrasyonu belirli stratejiler ekseninde geliştirerek, büyümek zorundayız. Firmalarımızın daha kurumsal altyapı ve markalaşma bilinciyle sürdürülebilir büyümeyi yakalayabilmesi için, odalarımızla, iş adamı derneklerimizle, tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte çalışacağız” dedi.

Konya Sanayi Odası Başkanı Kütükcü, Konya sevdalısı olan Konyalı sanayicilerin yatırımlarıyla, Konya’nın bugün önemli bir güç haline geldiğini, bu gücün uluslar arası yatırımcıların da dikkatini çektiğini vurgulayarak, “Bizler Konya sevdalısı olarak, bu şehre yatırım yapmaktan geri durmayız. Nitekim bugüne kadar, sanayicilerimiz yatırımlarıyla 179 ülkeye ihracat yapan bir yapıya kavuştuk. Bu güçlü yapı uluslar arası yatırımcıların dikkatini de çekmeye başladı. Ancak uluslararası yatırımcıların, yatırım yapmak için aradığı bazı kriterler var. Bu kriterleri sağlayarak, Konya’ya uluslararası markalar çekmek için çalışacağız” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Uluslararası Yatırım Kriterleri Sağlanmalı
HABER YORUMLARI