Torku Jelifest

Uluslararası Tarım Fuarı Konya’da açıldı

  • Giriş Tarihi: 20.03.2018 15:54
  • Güncelleme Tarihi: 15:56
Uluslararası Tarım Fuarı Konya’da açıldı

Konya'da 16. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı'nın, TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde açılışı gerçekleştirildi.

Mutlu Akü

Konya’da 16. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı’nın, TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı.

Fuarı geçen yıl 304 bin kişinin ziyaret ettiğini belirten Eroğlu, bu yıl 60 ülke ve 70 ilden katılımcının yer aldığı organizasyonu 350 bin kişinin ziyaret etmesinin beklendiğini ifade etti.

“Bu fuar artık Konya için bir markadır”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun da Türkiye’nin 100-150 yıllık projeleri için çalıştıklarını söyledi.

Geçen yılın üçüncü çeyreğinde en büyük büyüme oranını yakaladıklarını belirten Sorgun, “İhracatta rekor kırılıyor. Son 1 yıl içinde 1,5 milyon işsizimizin de istihdamı sağlanıyor. Bütün bunlar Allah’a ve milletimize sırtımızı dayamakla oluyor. Onun için üreticilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bu fuar artık Konya için bir markadır.” ifadelerini kullandı.

TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü de Konya Tarım Fuarı’nın bu alanda Türk tarım sektörünün gururu olduğunu söyledi.

Konya tarım fuarının büyümeye devam ettiğini dile getiren Ersözlü, “Fuarımızı 7 salonumuz ve sergilerimizle birlikte 96 bin metrekare alanda 427 firma ve bin 280 markanın katılımıyla ziyarete açıyoruz. Türkiye’de 70’in üzerinde tarım fuarı hazırlanıyor. Bu fuarlar içinde Konya tarım fuarı bir numaralı hale gelmiştir. Bu bakımdan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Eroğlu ve protokol üyeleri, fuarın açılışını yaptı.

Beraberindekilerle standları gezen Veysel Eroğlu, daha sonra fuarda sergilenen bir traktöre bindi. Traktörü inceleyen Eroğlu, yetkililerden bilgi aldı.

Açılışa, Konya Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.> Yeni Meram >Konya > Uluslararası Tarım Fuarı Konya’da açıldı
HABER YORUMLARI