Torku Jelifest

Ulaş’ta atık pil toplama kampanyası başlatıldı

  • Giriş Tarihi: 21.01.2015 11:32
  • Güncelleme Tarihi: 11:32
Ulaş’ta atık pil toplama kampanyası başlatıldı

Ulaş Milli Eğitim Müdürlüğü, atık pil toplama kampanyası başlattı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk olarak her okulda üç öğretmen ve üç öğrenciden oluşan pil toplama komisyonu oluşturduklarını söyledi.

Komisyon başkanlarının her ay kampanyanın koordinatörü Ulaş İlkokulu Müdürü Engin Tepe’ye topladıkları pil sayılarını bildireceklerini aktaran Aslan, 10 pil getirenlerin 1 çam fidanı, ilçe genelinde ilk 5’e giren öğrencilerin ise tabletle ödüllendirileceğini belirtti.

Her okulda en fazla pil getiren öğrencinin de ödüllendirileceğini dile getiren Aslan, kampanyaya destek amaçlı okullarda resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarının düzenleneceğini, her dalda ilk 3’e giren öğrencilere hediyeler verileceğini kaydetti.

Her okulda öğrencilerin  görebileceği yerde ekolojik köşe oluşturulmasının ve cam fanus içinde pillerin gösterilmesinin sağlanacağını aktaran Aslan, amaçlarının insan sağlığı için zararlı atık pillerden çevreyi kurtarmak ve çam fidanlarıyla ilçede yeşil alanların çoğaltılmasına katkı sağlamak olduğunu bildirdi.

Aslan, kampanyanın 29 Mayıs 2015’te sona ereceğini ve toplanan pillerin Ulaş Belediyesine teslim edileceğini sözlerine ekledi.> Yeni Meram >Türkiye > Ulaş’ta atık pil toplama kampanyası başlatıldı
HABER YORUMLARI