Torku Jelifest

Ukrayna ile imzalar atıldı! Bayraktar TB2 SİHA’ların kabul testleri başarıyla tamamlandı

  • Giriş Tarihi: 8.11.2019 21:11
  • Güncelleme Tarihi: 21:11
Ukrayna ile imzalar atıldı! Bayraktar TB2 SİHA’ların kabul testleri başarıyla tamamlandı

Baykar’ın ürettiği Bayraktar TB2 silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) Ukrayna’ya ihracatına ilişkin nihai kabul anlaşmasının imzalandığı bildirildi. Yapılan açıklamada, "Dost ülke Ukrayna ile iş birliğimiz artarak devam edecek." ifadesine yer verildi.

Mutlu Akü

Baykar tarafından sosyal medya sitesi Twitter üzerinden Türkçe ve Ukraynaca yapılan açıklamada, Ukrayna’ya ihraç edilen Bayraktar TB2 SİHA’ların, kabul testlerini başarıyla tamamladığı belirtildi.

“DOST ÜLKE UKRAYNA İLE İŞ BİRLİĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Testlerin ardından nihai kabul anlaşmasının Baykar, Ukrayna Savunma Bakanlığı ve Ukrayna devlet silah ticaret şirketi Ukrspecexport yetkilileri tarafından Kiev’de imzalandığı bilgisinin paylaşıldığı açıklamada, “Dost ülke Ukrayna ile iş birliğimiz artarak devam edecek.” ifadesine yer verildi.

Ukrayna Hava Kuvvetlerinin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ocak ayında Baykar ile 6 Bayraktar TB2, 3 yer kontrol istasyonu sistem ve ekipmanlarını kapsayan sözleşme imzalanmıştı. Çeşitli test ve eğitimlerin ardından mart ayında sahada, atış testleri ile ilk teslimatlar gerçekleştirilmişti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Ukrayna ile imzalar atıldı! Bayraktar TB2 SİHA’ların kabul testleri başarıyla tamamlandı
HABER YORUMLARI