YAZARLAR

Uğur ve Güleş Onurla Göreve Gelip Şerefle Ayrıldılar - Hanefi Aytekin - Yeni Meram Gazetesi

Mahalli idarelerde kamu hizmetine girenler, halkla iç içe bir çalışma sergileyerek bu kutsal nöbeti tamamlarlar. Bizim Sevgili Ahmet Uğur ile Veysel Güleş kırk bir kere maşallah 40 yıla yaklaşan hizmet sürelerinin sonunda geçtiğimiz günlerde emekliliğe ilk adımlarını attılar.

Görev sürelerince hep halkla iç içe olduklarından dır ki, onları Valilik bazında tanımayan yoktur. Bu uzun zaman sürecinde kapılarına gelen herkese hep güler yüz gösterip, Ahmet Uğur adeta uğur kadem dağıtmış, Veysel Güleş ise gülen yüzü ile insan faktörüne mutluluk verirken, herkesin hayır duasını almayı asli görev saymıştır.

Uğur ve Güleş doğrudan Valiliğin en üs kademesindeki Sayın Valilere bağlı kamu görevi ifa ettiklerinden, hizmet talep edenlerin isteklerinin hemen, hemen hepsine yanıt vererek, kombine bir devlet hizmeti yürüterek çok yararlı çalışmalar yapmışlardır.

Bu ifade tarzımla abartı yapmadığımı Konya Valiliği geçmişinin derinliklerinde Valilikte üç idare müdüründen Konya sorumludur denilirken, Maliyede Tahir, Tapuda Fair ve Nafia da Mahir Konya bunlardan sorulur tanımlaması dillerden dile dolaşa gelmiştir.

Bizim Uğur ve Güleş de adeta böyle bir imajla Emeklilik hayatına adım attıkları içindir ki mutlular diliyoruz.

Geçtiğimiz hafta Konya Valiliği şube müdürlerinden büyük bir grup, bizim Güleş ve Uğur onuruna bir veda yemeği verdiler. DSİ sosyal tesislerindeki bu veda yemeğine haleflerden İl Planlama Müdürü Metin Özdil, Karatay Kaymakamlığı Yazı işleri Müdürü Birol Gelmez, Hukuk İşleri Şube Md. Rıdvan Çağlayan, Valilik Şube Md. Emir Büyükçanga, Dernekler Şube Müdürü Hüseyin Türkmen, Sosyal Yardımlar Vakıf Müdürü Atilla Vardım, Etüt Proje Müdürü Ahmet Selim Gülbahar, Bilgi İşlem Müdürü Mehmet Emin Mermer, Protokol Şube Md. Aykut Demirci can dostları ve seleflerine verilen veda yemeği ile ebedi dostluklarını perçinlemişlerdir

İl İdare Kurulu Müdürü Ahmet Bıyık da köydeş sayılan çiçeği burnunda emeklilerimizi hiç yalnız bırakmadan bu ulvi yemeğe katılıp grubu onurlandırmıştır.

Hani ne derler; kişi odur ki vermelidir eser. Eseri olmayanın yerinde yeller eser.

Konya Valiliğinin İl Genel Meclisi İdare Md. ve Vilayet Basın Müşavirliğinden emekli olmuş bendeniz de bu saygın ve seçkin insanların sevincine ortak olup, bilgisayarımın klavyelerine tıklayıp hatırayı basınımıza taşıdım.

Yeni emeklilere ve ailelerine, eş ve çocuklarına yaşama sevinci dolu nice yıllarda esenlikler dilerken, Aynı masalardaki yeni göreve gelecek halef meslektaşlarıma da başarılar dilerim.

> Yeni Meram >Yazarlar > Uğur ve Güleş Onurla Göreve Gelip Şerefle Ayrıldılar
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.