YAZARLAR

Dünya İnsanlık aleminin Müslüman kesimi yine kan ve gözyaşı ile bir Mübarek Üç Aylara-Kandillere ve Ramazan ayına giriyor. Yüce İslam dini; ALLAH Buyruğu Yüce Peygamberimiz insözlerinin insanlığa tuttuğu bu ışıktan asla feyiz almadığı içindir ki İslamın hak etmediği bir perişanlığı yaşamanın acı gerçeklerini yaşamaktayız.

O yüce Kitap ALLAH Buyruğu 6666 ayeti ile ta 1400 yıl öncesinden ışık ve ses hızlarını bile geçercesine insanlığa ışık tutup yol gösterirken İslam Aleminin bu ulvi gerçekten dışlanmış görünmesinin suçlusu-müsebbibi ne yazık ki yine Müslüman Ülkeler ve bu ülkeleri sözde yöneten siyasiler ve bilinçsiz din adamları ve Politikacılar olmaktadır.

Sınırlarımızdaki Din kardeşlerimiz Irak, Suriye, Lübnan, Mısır, Filistin, biraz gerilerindeki Afganistan, Pakistan, Cezayir, Tunus, say, say bitmez İslam ülkeleri sanki sıraya girmişçesine rezilliğin, perişanlığın, yokluğun, sefaletin girdabında boğulurken kendi öz kaynaklarını emperyalist ülkelerin sömürmesine hiçbir şekilde mani olamamaktadırlar.

Başımızı iki elimiz arasına alıp derin, derin düşündüğümüzde YÜCE İSLAM DİNİ’nin Yüce ALLAH BUYRUĞU Yüce Kitabımızın 6666 ayetinin hiç mi hiç birinde bir yetersizliğin olmadığını kanıtlayan gerçeklerin tamamlayıcısı Sahih Hadislere rağmen yaşanan sakilliklerin verdiği perişanlığın özüne bakalım.

İslam Ülkeleri Sevgili Peygamberimizin izi ve yolu olan Ayet ve Hadisleri istismar eden sözde Siyasiler ve Politikacıların pek çoğunun sadece Politik çıkarlarını hep öne çekip Yüce Dinimizi sömürmeleri ve İnancı bütün ülke ve insanlarının duygu ve düşüncelerini hercümerç edip, yaratılan perişanlıklara tanık olmaktayız.

Değerli okurlarım lütfen kullanacağım tanımlamayı derin,derin düşünüp özümleyin,Sevgili Peygamberimizin yolundan ve izinden ayrıldıklarını, idrak edip ,veya etmeyerek ,Yüce Dinimizi siyasi çıkarları için kullanan siyasilerin şeksiz şüphesiz hepsi ,kazanım yaptıklarına inanıp, çıkar sağlamak yerine makam ve mevkilerinin enkazı altında kalmışlardır.

İste yukarda saydığım Devletler ve diğer isimlerine yer vermediğimiz Müslüman ülkeler Yüce İslam Dininin İlim Çin de ise gidiniz, İki günü eş olan zarardadır. gibi pek çok ayet ve hadislerdekiçalışmayı teşvik eden ilkelerini ve yüce değerleri hep öne çekselerdi, Sevgili Peygamberimizin tek başına aldığı ilahi emirle Evrensel bir Dini 23 yıl gibi bir küçük zaman diliminde Dünya ya yayamazdı. Azılı düşmanlarına yoktan var ettiği en güzel kılıç, en güzel Kalkan yay, Binek Atları Disiplinli bir ordu,Harp Stratejisi ile Hendeğin dünya harp tarihine örnek bir savunma tetbiri olarak getirilmesini, 23 yıllık zaman diliminde ümmetine genel kültür ve okuyup yazma yüceliğinin aşılanması Sağlıkta,Hastalıkta tüm ileri hamlelerin yapılması ve koyduğu ilkelerle 1400 yıl sonrasına dahi ışık tutan ilericilik hamleleri ve Adaleti ile özündeki Yüce İslamın ümde ve ilkelerinin işletilmesi hamleleri bir KURAN MUCİZESİ OLARAK GÖRÜLMEKTEDİR.

Günümüz Dünyası Medeni Ülkeleri gayri İslami yolda olmalarına rağmen İslamın icapları ile donanımlı olmayı yeğleyerek Çağdaş ve ilerici yaşam tarzına girerlerken kendi bindiği dalı kesmekten öteye gidemeyen Sözde İslam Alemi iste bu günkü içinden çıkılması zor gibi görünen sakilliklerin içinde boğulmaktadır.

Eğitimimizin adını sadece İmam hatip koymak yerine , ilerici hamlelerle ve de inancı bütün nesillerin hedeflerinin Çağdaş teknoloji ve çağdaş ilim ve bilimin öne çekilerek Türkiye Cumhuriyeti temellerindeki diğer İslam Ülkelerine örnek devlet yapımızın güçlendirilmesi ve Muasır Medeniyete ulaşmamız dileğimizi yeniler, Üç Aylar ve Kandil günlerimizin hayırlara vesile olmasını CENABI HAKTAN niyaz ederiz…

> Yeni Meram >Yazarlar > ÜÇ AYLARDA BELLEĞİMİZE GELEN ACI GERÇEKLER!!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.