Torku Jelifest

İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin 2 uçağı, Konya’da

  • Giriş Tarihi: 18.11.2020 10:55
  • Güncelleme Tarihi: 12:23
İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin 2 uçağı, Konya’da

Türkiye ve İngiltere askeri işbirliğini artırmaya devam ediyor. İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları, NATO eğitimleri kapsamında Konya’ya geldi. NATO eğitimleri kapsamında Konya 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığına intikal eden İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetlerine ait Eurofighter Typhoon uçağı ve 132’nci Silah ve Taktikler Filo Komutanlığına bağlı iki F-16 uçağının katılımıyla ilk eğitim uçuşu icra edildi.

Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne ait 2 ‘Eurofighter Typhoon’ uçağı, karşılıklı eğitimler için Konya’da bulunan 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na geldi. İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne ait olan 2 ‘Eurofighter Typhoon’ savaş uçağı, Konya’da konuşlu Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı’na bağlı 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na geldi.

Uçaklar ile dünyanın sayılı eğitim merkezlerinden olan üste, 132’nci Filo Komutanlığı’ndaki F-16 savaş uçaklarıyla eğitim gerçekleştirilecek.

Gelen Typhoon’lar arasında eğitim filosuna dahil hedef uçaklar da bulunuyor. Özel olarak siyaha boyanan Typhoon’lar “hedef uçak” rolünde eğitim amaçlı kullanılıyor.

 

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, NATO eğitimleri kapsamında Konya 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığına intikal eden İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetlerine ait Eurofighter Typhoon uçağı ve 132’nci Silah ve Taktikler Filo Komutanlığına bağlı iki F-16 uçağının katılımıyla ilk eğitim uçuşunun icra edildiği kaydedildi.> Yeni Meram >Konya > İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin 2 uçağı, Konya’da
HABER YORUMLARI