Torku Jelifest

Twitter’dan açıklama! İki katına çıkıyor

  • Giriş Tarihi: 27.09.2017 9:19
  • Güncelleme Tarihi: 9:20
Twitter’dan açıklama! İki katına çıkıyor

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, bir iletideki karakter üst limitinin 140'tan 280'e çıkarılmasının denenmeye başlanacağını duyurdu.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, bir iletideki karakter üst limitinin 140’tan 280’e çıkarılmasının denenmeye başlanacağını duyurdu.

Twitter’dan yapılan açıklamada, İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve  Fransızca dillerindeki paylaşımlarda 140 karakter üst limitinin kullanıcılar için  zaman zaman zorluk oluşturduğu ifade edildi.

İngilizce paylaşımların yüzde 9’unun 140 karakter üst limitinde  olduğuna dikkat çekilen açıklamada, buna karşın Japonca iletilerin sadece yüzde  0,4’ünün 140 karakter üst limitine ulaştığı vurgulandı.

Açıklamada, Japonca, Çince ve Korece dillerinde tek bir karakterle  İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Fransızcaya göre iki kat daha fazla bilgi  paylaşılabildiğine değinilerek, İngilizce bir paylaşımın ortalama 34 karaktere,  Japonca dilinde ise ortalama 15 karaktere sahip olduğu belirtildi.

Twitter kullanıcılarının kendilerini daha iyi ifade edebilmesi için  karakter üst sınırının 280’e çıkartılacağı aktarılan açıklamada, Japonca, Çince  ve Korece dillerinin bu yenilikten muaf tutulacağı kaydedildi.

İlk etapta küçük bir grubun 280 karakter üst sınırından  yararlanabileceği duyurulan açıklamada, söz konusu değişikliğin ne zaman tüm  kullanıcılara açık olacağı hakkında ise bilgi verilmedi.> Yeni Meram >Teknoloji > Twitter’dan açıklama! İki katına çıkıyor
HABER YORUMLARI