Torku Jelifest

Twitter, siyah tema özelliğini devreye soktu

  • Giriş Tarihi: 30.06.2016 16:28
  • Güncelleme Tarihi: 16:53
Twitter, siyah tema özelliğini devreye soktu

Twitter, Android kullanıcılarının karşısına yeni bir özelliği ile çıktı. Gece modu sayesinde Twitter'ın arayüzünü artık baştan aşağı siyah yapabiliyorsunuz.

Popüler mikroblog sitesi Twitter, geçtiğimiz haftalarda Android platformundaki uygulaması için bir takım yenilikler yapacağını açıklamıştı. Night Mode yani gece modu olarak adlandırılan bu özellik, Twitter’ın arayüzünü baştan aşağı siyah renkler ile değiştiriyor.

Beyaz ve beyaz renkte yüksek oranda bulunan zararlı mavi rengin, özellikle gece vakitlerinde göz sağlığı için çok ciddi anlamda olumsuz etkisi oluyor.

Twitter bunu azaltmak için siyah tonlarının hakim olduğu Night Mode’u devreye soktu. İlk olarak beta kullanıcılarına sunulan Twitter night mode, şimdi ise kademeli olarak diğer tüm Android kullanıcılarına sunulmaya başlandı.
twitter-siyah-tema-ozelligini-devreye-soktu-2

Twitter night mode özelliğini kullanmak için uygulamayı sürekli güncel tutmanız gerekiyor. Eğer bu özellik size de sunulmuş ise; Twitter uygulamasının ayarlar bölümünden “Night Mode” seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Bu özellik ayarlar bölümünde görünmüyorsa Twitter’ın yeni güncellemelerini beklemekten başka maalesef ki bir şansınız yok…

Android için Twitter uygulamasını buradan indirebilirsiniz.> Yeni Meram >Genel > Twitter, siyah tema özelliğini devreye soktu
HABER YORUMLARI