kapat
Ruşeym Torku

Tütüneker memnun

  • Giriş Tarihi: 4.01.2013 15:25
  • Güncelleme Tarihi: 0:02
Tütüneker memnun

Tek düşüncelerinin başarılı bir ikinci devre geçirerek Süper Lig hedefine ulaşmak olduğunu belirten Tütüneker, bu nedenle iyi bir hazırlık kampı geçirmek istediklerini söyledi.

TORKU Konyaspor’un devre öncesi oynadığı son 4 lig maçında 2 galibiyet, 2 beraberlik alarak bir yenilmezlik serisi yakaladığını ve topladığı puanlarla liderle aradaki puan farkını 9’a indirdiğini belirten yeşil-beyazlıların teknik direktörü Uğur Tütüneker, “Torku Konyaspor’un yeri Süper Lig. Biz bu hedefi gerçekleştirme adına buradayız. Bu ekipte yer alan herkesin düşüncesi de bu. Artık bizim için önemli olan sezonun ikinci devresinde oynayacağımız 17 maç” dedi.

İYİ bir hazırlık dönemi geçirmek istediklerini sözlerine ekleyen Tütüneker, “Antalya kampında 3.gündeyiz ve sıkı bir çalışma programıyla hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Burada daha çok taktiksel çalışmalar yaparak oyun mantalitemizi oturtmaya çalışacağız. Bununla birlikte oynayacağımız hazırlık maçlarıyla da lig öncesi son durumumuzu görme fırsatımız olacak. Şimdiye kadar üç maçımız kesinleşti. Bir maç daha yapmayı planlıyoruz. Daha 3 gün olmasına rağmen oyuncularımın gösterdikleri performans, hırsları beni memnun ediyor. Antalya kampımızı 15 gün olarak planladık” şeklinde konuştu.

TRANSFER konusuna da değinen Uğur Tütüneker, “Devre arasında transfer yapmanın zorluğunu herkes biliyor. Alacağınız oyuncunun fiyatı yüksek olabiliyor veya istediğiniz oyuncuyu bulamıyorsunuz. Biz fazla bir transfer yapmak istemiyoruz. Belirlediğimiz mevkiler için 1 veya 2 oyuncu almak istiyoruz. Fazla transfer yapmak yerine mevcut kadromuzdaki oyuncuların performanslarının üzerine çıkmalarını sağlamakta önemli bir transferdir.Şu ana kadar sadece Murat Akın’ı kadromuza kattık. Kendisi önemli bir oyuncu ve takımımıza da katkı sağlayacağına inandığımız bir isim. Bununla birlikte forvet mevkisi için bir oyuncu istiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Tütüneker memnun
HABER YORUMLARI