Torku Jelifest

TUSKON iddianamesi kabul edildi – Ömer Faruk Kavurmacı yargılanacak!

  • Giriş Tarihi: 30.05.2017 17:20
  • Güncelleme Tarihi: 17:20
TUSKON iddianamesi kabul edildi – Ömer Faruk Kavurmacı yargılanacak!

FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan TUSKON iddianamesi kabul edildi.

Mutlu Akü

FETÖ’nün iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan TUSKON iddianamesi kabul edildi.

FETÖ’nün iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan ve aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON’un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü’nün de bulunduğu 3’ü firari, 30’u tutuklu 86 şüpheli hakkındaki iddianame kabul edildi.

İDDİANAMEDEN

İddianamede, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON’un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay “firari” olmak üzere 30’u tutuklu 86 sanık yer aldı.

İddianamede, Gülen, Meral ve Günay hakkında, “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs”, “TBMM’yi ortadan kaldırmaya teşebbüs” ve “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Ayrıca “terör örgütü kurmak ve yönetmek” suçlarından ayrı ayrı 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapis ve “örgüt suçu kapsamında özel belgede sahtecilik” suçundan da ayrı ayrı 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istendi.> Yeni Meram >Güncel > TUSKON iddianamesi kabul edildi – Ömer Faruk Kavurmacı yargılanacak!
HABER YORUMLARI