YAZARLAR

***

“BU işyerinde herkes istediğini söyler, ama söyleneni yapar.”

***

NE MENEM TRENDİR GARDAŞ!

“…Yıllar öncesi kimsenin aklında fikrinde bile yokken ilk gündeme getiren biri olarak Yüksek Hızlı Tren seferlerinin başlamasına çok sevinmiştim. Maalesef sevincim, sevincimiz kursağımızda kaldı. Hızlı tren konusunda tam bir atraksiyon yaşanıyor.

Seferler önce çoğaltılıyor, sonra da azaltılıyor. Hız ise öngörülenlerin çok altında kaldı. Hiçbir gün tam isabet olmadı. Çetin kış koşullarında Konya-Ankara arası 4 saati buluyor, bunun neresi hızlı?

İkide bir sefer sayısı ve hareket saatlerini değişip durduğu için de neresi yüksek? Şu an ki koşullarda Trendeki yüksek ve hızlı sözcükleri silip atmak gerekir. Kala kala bir ‘tren’ sözcüğü kalkıyor ki….”

Duayenim Rıdvan Bülbül ağabeyim, kolay kolay eleştirilerde bulunmaz yazılarında.

Demek ki, O’nun da canına tak etmiş.

Ankara 19 Mayıs Stadı’nın içindeki “Ankara-Konya 1.5 saat” reklamını görmedi sanırım. Görseydi, eleştirinin dozunu artırabilirdi.

Hasılı, bizim hangi işimiz dört dörtlük ki?

***

NASIL 16’NCILIK? Fransa merkezli “Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü” 2011 Basın Özgürlüğü Listesi’ni yayınladı. Listede Türkiye bir önceki yıla göre 10 sıra gerileyerek 179 ülke arasında 148’inci oldu.

Çünkü cezaevinde tam 104 gazeteci var.

Lübnan, Ermenistan, Bhutan, Nikaragua bizden iyi, Irak bile çok daha iyi durumda… Havadan bakıp burnumuzdan kıl aldırmayarak küçümsediğimiz Afrika ülkeleri, adlarını bile pek duymadığımız Namibya, Gana, Tanzanya, Kongo, Uganda, Burkina Faso dahi üstümüzde.

Böyle olur dünyanın ekonomik açıdan en büyük 16’ncısı Türkiye’de!

***

KÜRT’LERİ PKK KATLEDİYOR

PKK’ya katılma eğiliminde bulunan her yaştaki kişilere duyurumuzdur:

“Terör örgütü PKK, infazlarını Kuzey Irak’taki Hakurk yakınlarında bulunan Lolan kampında yapıyor. Militanlar için verilen “Lolan’a gönderilsin” talimatı “Ölüm” anlamına geliyor.

Örneğin, ‘Delal’ kod adlı Saime Aşkın, Şanlıurfa’da öğretmen iken örgüte katıldı ve PKK’nın Merkez Yürütme Konseyi üyeliğine kadar yükseldi. Teröristbaşı Apo’nun kadın ilişkilerine karşı çıkan Aşkın, Lolan kampına gönderildi, uzun işkenceler yapılarak öldürüldü. Aşkın’dan sonra arkadaşı Tunceli Öğretmen Okulu’ndan mezun olan Bircan Yıldız da Lolan’da kurşun sıkılarak katledildi.

Katledilenler arasında örgütün yıldızlı isimleri İbrahim Ramazan, Hüseyin Engezik, Mehmet Resul Altınok da bulunuyor.”

…Ve infazların devam ettiği biliniyor.

***

EN GÜZEL YATIRIM!

TÜİK’in açıkladığı 2011 yılına ilişkin, “Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçları’na” 13 il büyükşehir statüsüne kavuşacak. Bu iller; Aydın, Denizli, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Balıkesir, Van, Manisa, Hatay, Malatya ve Mardin’den oluşuyor. Yerel yönetim seçimlerinin yapılacağı 2014’ten önce başka illerin de büyükşehir statüsüne kavuşması bekleniyor. Yani, en güzel seçim yatırımlarından biri. Oysa 81 ilimizi de Büyükşehir yapsalar daha güzel olmaz mı!

***

“JET GİBİ YOLUYOR!”

Adı üzerinde Siirtli “Jet Fadıl” bu…

Jet-Pa Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı…

İstanbul’da inşaatı devam eden ve “7 yıldızlı” olarak lanse edilen Caprice Gold Palace’ın yıldızlarının “çakma” olduğu ortaya çıktı.

Süper zeka Fadıl garipleri jet hızıyla yoluyor!

Haa, sahi aklımıza gelmişken soralım:

Şu bizim lüks otomobillere n’olmuştu!

***

POLİTİK…
Temel ile Dursun karşılaşırlar…

Temel Dursun’un kulağına eğilerek, “Ula Dursun pen ne yaptim biliyo musun?”
“Ne yaptin, daa?”
“Ula Dursun, pen politikaya cirdum…”
“Ula Temel sen deli misun?”
Temel
’in cevabı ilginç: “Şart midur daa?”

> Yeni Meram >Yazarlar > Türlü-çeşitli konular
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.