kapat
Ruşeym Torku

‘Türkiye’yi Dinimizi Kullanarak Soydular’

  • Giriş Tarihi: 3.03.2014 8:58
  • Güncelleme Tarihi: 23:25
‘Türkiye’yi Dinimizi Kullanarak Soydular’

CHP Ereğli eski il başkanı Özboz, “Bizi hep, dinimizi kullanarak, Allah Allah diyerek soydular. Bizi din ve iman ile sömürenler bugün Türkiye’de haramın en büyüğünü yiyorlar. Buna dur demenin yolu CHP’dir” dedi.

CUMHURİYET Halk Partisi tarafından Ereğli’de gerçekleşen 2014 yerel iktidar şenliğinde CHP’liler bir araya geldi. Etkinliğe, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan ve CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün’de katıldı. Etkinliğe milletvekillerinin yanı sıra, CHP Konya İl Teşkilatı Başkanı Mevlüt Karpuz, CHP Konya Kadın Kolları Başkanı Deniz İndibi Çelik, CHP Selçuklu Belediye Başkan adayı Hüseyin Yağcı, CHP Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Işık, CHP Ereğli ilçe teşkilatı eski ilçe başkanları Tunay Özboz, Nedim Güldalı, Mehmet Topbaş, Ferudun Akpınar da katıldı.

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşunun ardından başlayan programda konuşma yapan CHP Ereğli ilçe teşkilatı başkanı Fatih San, AKP iktidarının devrilmesi gerektiğini belirtti ve Ereğli’de de CHP iktidarının yerelde 30 Mart tarihinde başlayacağını söyledi. Fatih San, “Ülkemizin ve Bölgemizin ayağa kalkması için öncelik enerji ve üretimdir. Ama mevcut iktidarın yaptığı çalışmalar ortadadır. Artık karanlıktan kurtulmanın vakti gelmiştir. Tek yolda CHP’yi iktidara getirmektir” dedi. Hükümet Politikalarını da eleştiren Fatih San’ın ardından CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz söz aldı ve “Bizde tutulacak elde var, utanılacak yüz de var” diyerek iktidara yüklendi.

“ALLAH ALLAH DİYEREK SOYDULAR”

CHP Ereğli ilçe teşkilatı eski başkanlarından Tunay Özboz CHP’lilerin CHP’ye sahip çıkması gerektiğini vurgulayarak, “Bizi hep, dinimizi kullanarak, Allah Allah diyerek soydular. Bizi din ve iman ile sömürenler bugün Türkiye’de haramın en büyüğünü yiyorlar. Buna dur demenin yolu CHP’dedir. Ereğli halkı, partisine, ülkesine ve geleceğine sahip çıkmalıdır. Yediden yetmişe CHP’li olan herkese bu seçimlerde görev düşüyor. Bugün bu salona sığmayan bu kalabalık, CHP’ye gönül vermiş bu insanlar, hem ülkemiz adına hem Ereğli adına benim umudumu daha da artırdı” dedi. CHP Ereğli Belediye Başkan adayı Köksal Filorinalı ise, “Ereğli’nin ihtiyaçlarını eksiklerini bilen genç ve dinamik ekibimizle 30 Mart tarihinden Ereğli halkının hizmetinde olacağız. Bugün bu salonu dolu görmek, CHP’ye gönül vermiş insanları bir arada görmek, bizleri sevindirdi. 30 Mart akşamında sizlerin de desteği ile Ereğli’ye sosyal belediyeciliği getireceğiz. Ben Hazırım Ereğli, Ekibim hazır. Siz de hazır mısınız Ereğli?” dedi.

“DİKTATÖR SİSTEMİN DEVRİLECEĞİ

YERLERDEN BİRİSİ DE EREĞLİ OLACAK”

CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, Ereğli’de CHP’nin iktidara geleceğine inandığını, etkinlikteki katılımın da bunu destekler nitelikte olduğunu belirtti. Düzgün’ün ardından söz alan CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan ise, “Türkiye’deki yanlış sistemin, diktatör sistemin devrileceği yerlerden birisi de Ereğli olacak. Köksal Filorinalı ve genç ekibi, Ereğli’ye binbir renk katacak. Bunu bugün görmek mümkün” dedi. CHP İl Kadın Kolları Başkanı Deniz İndibi Çelik de, konuşmasında, Ereğli’nin belediye meclis üyesi listesini takdirle karşıladığını belirterek, listede kadın kotasına verilen önemden dolayı Filorinalı’yı tebrik etti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ‘Türkiye’yi Dinimizi Kullanarak Soydular’
HABER YORUMLARI