YAZARLAR

CHP’nin M. Kemal hariç tüm genel başkanlarını, yönetim biçimlerini yakından biliyorum. Devirlerinde yaşadım. Kılıçdaroğlu dışındakiler aşağı yukarı aynı, içeride her türlü olumsuzluk içinde olsalar da hükümetleri eleştirseler de dış konularda ürkekte olsa hükümetlerin yanında olmuşlar yani yerli ve milli durmuşlardır.
Esasen CHP’yi kuran kadro milli mücadeleyi yapan kadrodur. Altı okun birinin de milliyetçilik olduğunu düşünürsek bu davranışını da normal karşılamak gerek.
Kılıçdaroğlu’nun dönemiyle birlikte bu özellikte kayboldu. O zaten genel başkanlığa şaibeli geldi. Baykal’ın FETÖ kumpası ile gönderilmesi sonrası genel başkan olmuştu. O nedenle de Kılıçdaroğlu bir FETÖ projesi mi sorusu akla geliyor. Yaygın kanaat bu yönde… FETÖ kırk yıl dini maske yaparak devletin en kılcal damarlarına giren adeta devleti ele geçiren 15 Temmuz’u yapan bir terör örgütüdür. Buna rağmen Kılıçdaroğlu 15 Temmuz kalkışmasına bile kontrollü darbe diyebildi. Güya Erdoğan kontrollü olarak darbe yapmış. Esas darbeyi 20 Temmuz’da devlet yapmış. Yani o kadar kişinin öldüğü halkın tankların önüne yatarak önlediği 15 Temmuz tiyatroymuş. Kılıçdaroğlu bununla da kalmıyor. PYD’yi de terör örgütü saymıyor. Ona göre PYD halkını korumak için kurulan bir oluşum. Sanki PYD’nin PKK ile irtibatı yok. Sanki FETÖ, PYD ve PKK terör örgütü değil. Hazret burada da durmuyor Ak Parti iktidarı içte ve dışta ülke yararına ne yaptı ise kötü deyip eleştiriyor. Mesela bir ülke sınırının sınır dışından korunduğunu bilmezmiş gibi ne işimiz var Suriye’de, Libya’da, Doğu Akdeniz’de diyor. 3. köprüye, İstanbul Hava Alanı’na, Kanal İstanbul’a karşı yani ülke yararına ne yapıldı ne yapılacaksa karşı oluyor. Kılıçdaroğlu CHP’yi yönetmekte yetersizdir.
Bazı CHP uzmanları ve CHP’den ihraç edilen bazı isimler Kılıçdaroğlu’na kadar olan CHP sürecine eski CHP, sonrasına ise yeni CHP diyorlar. Milliyetçi CHP eski terör örgütlerine sıcak bakan hiçbir şey üretmeden sadece eleştiren Kılıçdaroğlu’nun CHP’si yeni… CHP’ye oy veren kardeşler anlayın artık iş işten geçmeden Türkiye’nin milli ve yerli sol bir partiye acilen ihtiyacı var.

> Yeni Meram >Yazarlar > TÜRKİYE’NİN YERLİ VE MİLLİ SOL PARTİYE İHTİYACI VAR
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.