Torku Jelifest

Türkiye’den İsrail’e çok sert açıklama!

  • Giriş Tarihi: 12.01.2021 21:39
  • Güncelleme Tarihi: 21:39
Türkiye’den İsrail’e çok sert açıklama!

Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İsrail'in yasadışı yerleşim faaliyetlerini hızlandırması hakkında çok sert açıklama yapıldı.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail’in yasadışı yerleşim faaliyetlerini hızlandırması hakkında çok sert açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

”İsrail’in, Batı Şeria’da 850 konutluk ilave yasadışı yerleşim yeri inşasına yönelik planları onaylayacağı yönündeki açıklamaları endişeyle karşılıyoruz. Bu adım İsrail’in, ABD’de yeni yönetimin göreve gelmesinden önce hız vermiş olduğu gayri meşru uygulamalarının son örneğini teşkil etmektedir.

İsrail’in, sözkonusu yerleşim faaliyetleriyle coğrafi bütünlüğe sahip bağımsız ve egemen bir Filistin devletinin kurulmasını engellemeye ve iki devletli çözüm ihtimalini ortadan kaldırmaya çalıştığı aşikardır.

Uluslararası toplumu, Birleşmiş Milletler kararları başta olmak üzere uluslararası hukuku hiçe sayan bu tasarrufları sonlandırması yönünde İsrail’e gereken baskıyı uygulamaya ve bu mütecaviz eylemlere karşı çıkmaya davet ediyoruz.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Türkiye’den İsrail’e çok sert açıklama!
HABER YORUMLARI