Torku Jelifest

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk

  • Giriş Tarihi: 18.03.2015 23:29
  • Güncelleme Tarihi: 2:27
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Devlet memurluğu adına taşıdığı haklara sahip çıkmalıyız. Asla devlet memurluğu adından vazgeçmeyeceğimizi bütün Türkiye’ye ilan edeceğiz” dedi.

Koncuk, sendikanın Bilecik Şubesi tarafından bir düğün salonunda düzenlenen “Kuruluştan kurtuluşa tek yürek buluşması” programında Çanakkale Zaferi’ne değinerek, “Karşılıksız Türkiye sevdalısı olmadır. Çanakkale ruhu, memleket ve vatanseverliktir ve milliyetçiliktir. Kamu-Sen olarak alın terine, hakka, Türkiye Cumhuriyeti devletinin her vatandaşının kıymetli olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

“Hukuk devleti ilkesi, bu ülkede ayaklar altına alınıyor mu ülkede yargı bağımsızlığı kaldı mı hakim ve savcılar karar verirken korkmadan vicdanıyla kanunlara bakarak karar verebiliyor mu?” sorularını yönelten Koncuk, şöyle devam etti:

“Kim kendine getirecek bu ülkeyi, kimse kendine getiremez. Eğer bu sorumluluğu, bir hakkı yerine getirmiyorsanız, hakim ve savcılar karar verirken endişeyle karar verir hale geldiyse ülkenin bir geleceği olmaz. Bu gidişatta hepimizin payı var. Sadece koltuk kapma sevdasında olan o güruha, meydanı bırakmayacağımızı gösterelim. İş güvencesi elimizden alınmak üzere. Mevcut siyasal iktidar Anayasayı değiştirme gücüne sahip olursa ilk değiştireceği maddelerden biri Anayasanın 128’inci maddesi. Nedir bu madde, devlet memurunu tanımlayan madde. Bunların kafasında devlet memuru yok, çalışma hayatında devlet memuru yok. Hiçbir devlet memurunun hiçbir siyasal iktidarının önünde yağ çekme mecburiyeti asla olamaz. Bu sebeple kazanımlara sahip çıkmak zorundayız. Devlet memurluğu adına taşıdığı haklara sahip çıkmalıyız. Asla devlet memurluğu adından vazgeçmeyeceğimizi bütün Türkiye’ye ilan edeceğiz. Bizimle hesabı olanın bizim de onunla hesabımız olacaktır. O hesabı 7 Haziran’da da görürüz, 17 Haziran’da da görürüz. Ne zaman olursa olursun.”

Konuşmasının ardından Koncuk’a Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Bilecik Şube Başkanı Ömer Yel, Osmanlı armasının bulunduğu tablo ve Kadın Komisyonları Başkanı Ayla Kıvırcık da çiçek verdi.> Yeni Meram >Türkiye > Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk
HABER YORUMLARI