Ruşeym Torku

Türk Kadınlar Birliği Çocukları Unutmadı

  • Giriş Tarihi: 23.04.2013 16:27
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Türk Kadınlar Birliği Çocukları Unutmadı

Türk Kadınlar Birliği Konya Şubesi, Kozağaç Konya Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Ortaokulu’nda 23 Nisan Resim ve Şiir Yarışması’nda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Why Note!?

Konya Kozağaç Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Ortaokulu tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında Konya Kozağaç Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Ortaokulu tarafından gerçekleştirilen “23 Nisan Resim ve Şiir Yarışması’nda dereceye giren öğürenciler ise Türk Kadınlar Birliği Konya Şubesi tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte Okul Müdürü Abdurrahman Türköz, Türk Kadınlar Birliği Konya Şubesi Başkanı Lütfiye Ayar, Türk Kadınlar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri dereceye giren öğrencilere bisiklet, altın gibi çeşitli hediyeler verdi.

23 Nisan’ın, Atatürk’ün çocuklara verdiği en büyük armağan olduğunu belirten Türk Kadınlar Birliği Konya Şubesi Başkanı Lütfiye Ayar, “23 Nisan Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına verdiği en büyük armağandır. Türk Kadınlar Birliği olarak, geleceğimize yön verecek olan çocuklarımıza her zaman destek olmaya gayret gösteriyoruz. Birlik olarak her zaman kadınlarımızın ve çocuklarımızın yanındayız. Kardeş okul olarak seçtiğimiz Kozağaç Konya Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Ortaokulu’nda bulunan öğrenci ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm çocukların 23 Nisan’ını kutluyoruz. Çocuklarımızın yanı sıra kadına yönelik şiddete karşı daima mücadele edeceğimizin de altını çiziyoruz” dedi.

Etkinliğe Okul Müdürü Abdurrahman Türköz, okul öğretmen, öğrenci, öğrenci velileri ve Türk Kadınlar Birliği Konya Şubesi Başkanı Lütfiye Ayar’ın yanı sıra Türk Kadınlar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Işık Gökmen, Şenay Sandıkçı, füsun Küçükköylü, Meliha Uzman, Güngör Tekcin, Nesrin Tok, Emine Tercan katıldı. Kozağaç Konya Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Ortaokulu 23 Nisan Resim ve Şiir Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ise şu isimlerden oluşuyor: Şiir Yarışması; 1.Şeyma Nur Kayıhan, 2.Emine Nur Bilgin, 3.Kasım Işık. Resim Yarışması; 1.M. Arda Kutlu, 2.Tuncer İnan, 3.Hamza Fatih Bülbül, 4.Emine Sena Zorlu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Türk Kadınlar Birliği Çocukları Unutmadı
HABER YORUMLARI