Ruşeym Torku

Tunus’ta Konya Anlatıldı

  • Giriş Tarihi: 5.04.2014 9:08
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
Tunus’ta Konya Anlatıldı

Konya Ticaret Odası Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk Tunus’ta düzenlenen İslam Ticaret ve Sanayi Odası 30. Genel Kurulu’na katıldı.

Why Note!?

İslam Ticaret ve Sanayi Odası 30. Genel Kurul toplantısı Tunus’ta gerçekleştirildi. İslam Odası’na üye 57 ülkenin Odalar Birliği temsilcilerinin katıldığı toplantıya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni temsilen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer katıldı.

Başkan Öztürk Tunus programı kapsamında Tunus Ticaret, Sanayi ve Elsanatları Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ICCIA Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Birleşik Arap Emirliği, Cibuti, İran, Katar, Kuveyt, Mısır, Moritanya, Nijer, Oman, Pakistan, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Uganda ve Ürdün’den Odalar Birliği temsilcilerinin katıldığı toplantıda; uluslararası karayolu taşımacılığı TIR sistemi ve helal gıda konusu ele alındı. Toplantıda İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası’nın önümüzdeki dönem çalışma programı ve stratejik öncelikleri görüşüldü.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer Türkiye’nin Tunus Büyükelçiliği’nin ev sahipliğinde, Tunus’ta faaliyet gösteren Türk girişimcilerle bir araya geldi. Türkiye’nin Tunus Büyükelçisi Ömer Gücük de iştirak ettiği görüşmede yurt dışında faaliyet gösteren Türk işadamlarının birlikte hareket etmeleri ve lobi gücü oluşturmalarının önemi vurgulandı.

İslam Ticaret ve Sanayi Odası 30. Genel Kurul toplantısını değerlendiren Başkan Öztürk, “İslam ülkeleri sanayilerini geliştirerek önümüzdeki 10 yıl sonunda 40 trilyon dolar düzeyine çıkması öngörülen dünya ticaretinden gereken payı almak istemektedir. Bu durumda İslam ülkelerinin ticartte işbirliği içerisinde olması bir zorunluluktur. Genel Kurul’da İslam ülkeleri arasında işbirliğinin daha sağlıklı ilerletilmesi görüşülmüştür. Ayrıca toplantı vesilesi ile 57 ülkenin Odalar Birliği temsilcileri ile bir araya gelerek Konya’nın ekonomik potansiyeli hakkında bilgi verdik. Konya ile işbirlikleri için görüş alışverişinde bulunduk. Bu açıdan Genel Kurul son derece faydalı geçmiştir” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Tunus’ta Konya Anlatıldı
HABER YORUMLARI