Torku Jelifest

Tunceli’de okulda patlama : 10 yaralı

  • Giriş Tarihi: 20.11.2015 21:55
  • Güncelleme Tarihi: 21:55
Tunceli’de okulda patlama : 10 yaralı

Tunceli'de özel bir okulda, kimya dersi sırasında, labaratuvarda deney yapıldığı sırada henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi.

Bugün akşam saatlerinde Atatürk Mahallesi’ndeki Özel Munzur Fen Lisesi 10’uncu sınıf öğrencilerinin, kimya dersi için laboratuar ortamında sülfürik asit ile deney yaptıkları sırada, sülfürik asitin cam tüpe boşaltılması sırasında henüz açıklanmayan bir nedenden dolayı patlama yaşandı.

Patlama sırasında deneyi yaptıran ve ismi açıklanmayan kimya öğretmeni ile deney için laboratuarda bulunan 9 öğrenci yaralandı.

Yaralanan öğretmen ve öğrenciler, okula çağrılan ambulanslarla Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

2 ÖĞRENCİNİN DURUMU CİDDİ

Yaralı öğrencilerden 2’sinin patlama sırasında yüzlerinde oluşan yaralar nedeniyle durumlarının ciddi olduğu öğrenildi.

7 öğrencinin acil serviste yapılan ilk müdahale sonrası taburcu edilirken, durumu ciddi olan 2 öğrencinin ameliyata alındığı öğrenildi.

Olaydan sonra Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatırken, Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekipleri, patlamanın meydana geldiği laboratuara giderek çalışma başlattı.

Ekipler, olay yerindeki delilleri toplayarak Emniyet Müdürlüğü’ne getirdi.

Polis patlamanın ihmalden mi, yada tedbirsizlikten mi kaynaklandığı konusunda çalışmalarını sürdürürken, okulda deney yapan öğretmen ve idareciler ile öğrencilerin ifadelerine de başvurulduğu öğrenildi.> Yeni Meram >Güncel > Tunceli’de okulda patlama : 10 yaralı
HABER YORUMLARI