YAZARLAR

***

“ERKEKLER şaraba benzer. Geçen yıllar kötülerini ekşitir, iyilerini olgunlaştırır.”

***

HİKAYE!.. Ülke genelinde 63 bin de… Konya’da haberleri olmadan AKP’ye üye yazılmış 1455 CHP üyesi… CHP İl Başkanlığı savcılığa suç duyurusunda bulunmuş… Sonucu söyleyim: Hikayedir, bi şey çıkmaaaz.

***

BARZANİ’NİN KATIRLARI…

PKK’lı Barzani’nin katırları Türkiye’ye kaçak mazot boru hattı döşemiş! Sınırımızı aşıp mazotu pazarlıyor ve paraları PKK ile Barzani arasında üleşiyorlar. Bir kısım bölücü borazanları, bunları masum vatandaşlar olarak gösteriyor… “Finans kaynaklarını kurutalım” diyenler, işte size bunlardan biri… Dünyanın en pahalı akaryakıt kullanılan ülkesine kaçak akaryakıt sokarak PKK’ya gelir sağlayan kervanlar, terörün ticaret kervanlarıdır. Sınırlarımız kevgire döndürülüp kaçakçılara yol verilmeseydi, TSK karşısında bu kadar süre dayanabilirler miydi? Ayrıca aynı kervanlar, silah ve uyuşturucuyu da böyle sevk ediyorlar.

Bunlar, masum insanlar ve katırlar!

***

TÜKÜRÜK SAVAŞI!.. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland haspası, Başbakanımız Tayyip Erdoğan’ın İsrail ve Filistin’le ilgili açıklamalarına bakın cevap vermiş: “Türkiye’den gelen aşırı sert söylemlerin bir kısmının kesinlikle yardımcı olmadığını düşünüyoruz ve elbette oradan gelen bazı çok zor açıklamalara katılmıyoruz.”

AP muhabirinin ısrarcı soruları karşısında, “İki müttefikimiz arasında tükürük savaşına girmek istemiyoruz” diye de ekleyen haspanın, ezeli ve ebedi müttefikliği işte bu kadar.

İsrail’le bizi aynı kefeye koyuyor.

‘Tükürük Savaşı’ diye değerlendiriyor.

Ey Türkiye’m halkı, ey ‘Mülayim’ler…

“Dostunuzu, düşmanınızı iyi bilin.”

***

TRENE BAKARKEN!.. TC’nin Başbakanı.

Zirvede 10 yıldır emin adımlarla yürüyor.

Ülkemizin geleceğine O karar veriyor.

Cumhuriyet tarihimizin başvekilleri-başbakanları arasında sıralama yapılsa, “Daha çok hangisinin bir dediği bir dediğini tutmuyor?” diye sorarsak kesinlikle ilk sırada!. Diğeri, sakin gibi görünse de öfkelendiği zaman mangalda kül bırakmıyor, 17 yıldır milliyetçiliği kimseye kaptırmıyor! Bu kişi, yavru muhalefetimizin başındaki… İktidar ne zaman sıkışsa ve ayakları birbirine dolansa, iki eli kanda da olsa destek çıkmasıyla da biliniyor.

Bu durumda şöyle oluyor.

İki cambaz bir ipte oynuyor!

CHP mi?. Diyeceğim de, dilim varmıyor!

Ülke nereye koşuyor bilmiyorum.

“Zekaları genişler hariç” diyorum….

Ben, trene bakar gibi bakıyorum!

“Ağlarım baktıkça istikbalimeee..”

***

GERÇEKLER: Türkiye İstatistik Kurumu’nun aralıklı zamanlarla tekrarladığı anket sonuçlarına göre, Türkiye’de yaşayan insanların mutluluk oranları belli oldu. Buna göre, yüzde 8’lik dilimde çok mutlu olanlar, yüzde 53’lük dilimde memnun olanlar var. Yüzde 40’lık gibi büyük bir dilimde ise mutsuz olanlar var.

Bu rakamlar şunu söylüyor:

Yüzde 8’imiz insan gibi 4×4’lük yaşıyor.

Yüzde 53’ümüz yaşamından memnun.

Yüzde 40’ımız hayatı henüz tanımıyor!

İlk iki sırayı geçelim; şu yüzde 40’lık kesim, İspanya’yı da mı, Yunanistan’ı da mı, İtalya’yı da mı görmüyor?

Çok fazla ileri gitmesinler…

Görsünler ve hallerine şükretsinler.

> Yeni Meram >Yazarlar > Tükürük!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.